Programy do czyszczenia komputera

Chce dowiedzieć sie jakich używać programów do defragmentacji dysku i czyszczenia systemu ze smieci i jeszcze jedno jaki polecacie edytor tekstu ,ja używam open office ,czy jest dobry?

Ja używam ccleaner i odkurzacz do oczyszczania a do defragmentacji używam o&o Defrag

Open office ja też używam i jest dobry

co do rejestru to używam darmowego i wg mnie naprawdę dobrego Free Window Registry Repair , do tego jeszcze CCleaner

Defragmentacja: darmowy Defraggler - bardzo dobry program

Czyszczenie - CCleaner i Odkurzacz

Open Office wystarczy spokojnie do użytku domowego.

dobry program niestety płatny :

:arrow: http://www.idg.pl/ftp/pc_11122/Registry … r.1.1.html

Niszczarka śmieci itp.: Steganos Internet Trace Destructor 7

Czyszczenie rejestru: RegSupremePro

Obydwa można przetestować za free: pierwszy przez tydzień, a drugi przez miesiąc. Tego zestawu używałem w czasach, kiedy używałem Windowsa (obecnie na innym systemie siedzę) i te dwa programiki sprawdzały się idealnie. A dysk defragmentowałem systemowym narzędziem

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Ja do czyszczenia dysku i rejestru używam CCleaner a i EasyCleaner a. Do defragmentacji dysku używam AusLogics Disk Defrag plus jeszcze AusLogics Registry Defrag do defragmentacji rejestru. Wszystkie programy spisują się bardzo dobrze i nie ma z nimi najmniejszych problemów :wink: . Polecam :slight_smile: .

A co do edytora tekstu, to myślę, że Open Office powinien w zupełności wystarczyć. To chyba najlepszy darmowy pakiet biurowy jaki można polecić… moim zdaniem :wink: :stuck_out_tongue: .

TweakXP Pro też jest do czyszczenia komputera

O&O Defrag jest wyśmienity do defragmentacji no ale raczej za drogi do zastosowań domowych.

do oczyszczania polecam:

Ashampoo WinOptimizer 2008 (wydanie specjalne w gaziecie komputerowej)

TweakNow PowerPack 2006

Glary Utilities

A jeśli chodzi o openoffice to jeśli mówimy o darmowych pakietach biurowych to on jest bezkonkurencyjny

Do czyszczenia ze zbędnych śmieci polecam Odkurzacz, do rejestru Easy Cleaner, do defragmentacji

Dodm, że ten program był w pełnej wersji w gazecie Twój Niezbędnik 2/2007 Mobile.

A więc, ja do czyszczenia używam Odkurzacza 12 alpha 3 (polecam 11.2) łącznie z rejestrem.

OpenOffice - całkowicie starcza, sam go mam na dysku, choć używam teraz Office 2007 Business Trial testowo.

A defragmentacja: DiskMagik z Eksperta 2/2008

Jeżeli ktoś ma Windows Vista to ze swojej strony mogę polecić również Vista Manager. Bardzo sprawnie można oczyścić cały system, jak i również posiada wiele opcji edycji programów zainstalowanych itd. Do Windows Vista chyba najlepszy.

do defragmentacji polecam auslogics diskdefrag

Ja uzywam Ccleaner, Wise Registry Cleaner, ale on nie defragmentuje rejestru, więc do tego troche gorszy TweakNow RegCleaner, a do defragmentacji dysku Iobit Smart Defrag na Deep Optimize.

Polecam CCleaner- sam go używam już parę lat.