Programy do diagnostyki/naprawy

Witam!
Poszukuje oprogramowania do diagnostyki komputera, a także do naprawy systemu, odzyskiwania danych.
Po prostu nie zbędne rzeczy do prowadzenia własnego serwisu komputerowego.
Pozdrawiam

Janusz biznesu?

A jak przyjdzie klient wymienić procka to szybko na youtube będziesz szukał poradnika…

3 polubienia

Chyba masz wstępną listę programów do diagnostyki i naprawy systemów operacyjnych?
Przedstaw ją tutaj, a forumowicze ocenią i ewentualnie zaproponują coś innego…

Tak zajmuję się informatyką, i nie umiem zmienić procesora, fajnie brzmi ale to chyba nie realne by informatyk nie potrafił tak prostej czynności zrobić. Może ty nie potrafisz RAM wymienić i zachowujesz się jak lustro przedstawiasz daną osobę jako siebie i sprawdzasz jak ją interpretują. Powodzenia. :slight_smile:

Ktoś coś?

Podaj jeszcze adresik, a konkurencja pzreśle donosik :wink: Powinieneś zacząć od Biznes planu. Prawdopodobnie również jakieś dotacji z PUP.
Nawet wspomniany dysk, rzecz podstawowa zresztą, skąłda się z różnych licencji, jest prawie pewne, ze część może być nein fur business :wink:

Programy do odzyskiwania danych, to też kilka złotych na licencje, a by odzyskać dobrze pewie ze 2-3 będziesz potrzebował.

Zacznij więc od pisania listy najpopularniejszych awarii i form naprawy.

Nie zapomnij też, choć t powinno być oczywiste, o płytach głównych, ramach i prockach do wszystkich platform z ostatnich 10 lat. No bo jak inaczej będziesz robił “podmianki” procka/płyy by zdiagnozować usterkę? Nie ma programu, który da Ci 100% pewności.

Z Twojego tematu widać, że pewnie będziesz kroił klienta i pisał na forum :wink:

Hehe nie, nie będę kroił u mnie będą tanie naprawy, w szczególności takie proste jak instalacja windowsa, jedna z łatwych, optymalizacja… można by wiele tanich napraw wymienić ale są też droższe.

Tak muszę zrobić plan biznesu, ale nie chce za bardzo płacić podatków, dlatego planuje taki domowy :wink:

Mała działalność gospodarcza się kłania, tylko podatek bez zostać lub ew. ryczałt, niektóre zawody tak mają. Z Tym ucekaniem przed ZUS by uważał, wiesz jak to zkonkurencją;-)

Jak to jest z tą dotacją ile się dostaje?
Jestem ciekawe, bo może coś utworze :wink: kto wie.

Około 25 tysięcy, tylko tam musisz 2 lata to ciągnąć, biorąc jednak pod uwagę “mały zus” i że pewnie w kilku firmach “informatyka na działalność na godziny” do strony, do naprawy windowsa wezmą, to możesz próbować rozeznać otoczenie :wink:

No nie wiem, u mnie w małym miasteczku jest gościu co bierze 100 PLN za instalacje windowsa :slight_smile:

No, przy kilku takich akcjach masz szansę, jakbyś robił z dojazdem, to paliwo amortyzację samochodu wrzucisz w koszty, ale to musisz sam liczyć. Ogólnie ten dysk jest OK< warto mieć, rzecz jasna, winda/linuksa na live cd - żeby dobrać się do dysku.

Winde mam na pendrive, najnowszą ale trzeba przynajmniej 3 pendrive, muszę zakupić :wink: