Programy do FTP

Witam. Poszukuję jakiegoś darmowego programu do FTP z możliwością wznawiania połączeń (np. gdy wyłączę komputer żeby mi po ponownym włączeniu wysyłało od wcześniejszego postepu, a nie od nowa) . Od razu mówię, że Filezilla i FreshFTp odpadają. Pierwsza takiej funkcji nie ma, drugi mi nie łączy z serwerem. Proszę o pomoc.

WinSCP - szybki i lekki. Używałem, tylko właśnie nie wiem, czy ma wznawianie.

Update:

Kolega na blogu pisze, że jest taka możliwość :slight_smile:

CoreFTP też obczajam w tej chwili, niby łączy z serwerami, więc może się nada.

hm ciekawe, może będzie lepszy niż ta nieszczęsna Filezilla; dzięki :slight_smile: jak jeszcze ktoś ma jakieś propozycje to proszę

Ma. Wczoraj, z powodu niestabilności łącza, trzy razy wznawiałem połączenie. Sprawdź, czy serwer, z którym się łączysz, obsługuje wznawianie.

Jeszcze raz wrzuć ten sam plik i powinno się pokazać menu z wyborem. Jedną z opcji jest właśnie wznowienie transferu,

Tzn chodziło mi o opcję, że wznawia już z wcześniejszym postępem, bo filezilla od nowa znów wysyła zawsze

Może Core FTP.

To właśnie z niego też zaczynam korzystać :slight_smile:

Nie, nie zawsze. Sprawdzałem na Windowsie i Linuksie. Obie wersje, bez żadnej konfiguracji, pozwalają wybrać, czy plik wysłać od nowa, czy wysłać tylko brakującą część (i kilka innych opcji). Powtarzam - sprawdź serwer i/lub konfigurację FileZilli (może masz jakąś przestarzałą wersję?). Ew. poczytaj o obsłudze programu. Możliwe że przez nieumiejętne korzystanie obciążasz program nieistniejącymi wadami.

Wersja 3.5.3. Tzn zawsze jak przerywa transfer to jest on później w zakładce “Nieudane połączenia” - czyli stamtąd jakoś trzeba to kontynuować? A czy po wyłączeniu kompa/problemy z połączeniem sieciowym to też zadziała?

ps ten CoreFTP przerywa połączenia, raczej rezygnuję z tego :confused: jak jeszcze coś znacie to piszcie

popatrzyć jeszcze muszę jak radzą sobie ftprush i Cyberduck, bo też opcje wznawiania chyba ten drugi posiada

Mam dokładnie tę samą wersję. Po nieudanym połączeniu przeciągam ten sam plik do tej samej lokalizacji. Wtedy wyskakuje mi okno wyboru. Skoro tobie się nie pokazuje, może przy pierwszym razie wybrałeś ‘Zastąp’ i zaznaczyłeś, żeby to był domyślny wybór? U mnie wznawianie działa w ten sam dzień, dzień później i w ogóle zawsze.

A nawet widzę, że w opcjach jest funkcja - “Akcja dla istniejących plików” / “Wysyłania” / “Wznów transfer plików” - to chyba o to chodzi :]

tak racja - miałem ustawiony “Zastąp plik” - czyli opcja “Wznów transfer plików” powinna problem rozwiązać?

/ a jeśli Filezilla jest wyłączona to po jej ponownym uruchomieniu też taka akcja powinna się pojawić? i czy to samo byłoby po ponownym uruchomieniu kompa?