Programy do linux unbuntu 9.0.4

(Erka456) #1

Elo

Poszukuję sterownika AC 97 Realtek do systemu Linux unbuntu 9.0.4 , bo jak pobrałem to nie chce się otworzyć ;/ Naciskam na plik Install i tak jakby coś było nie tak... a drugi program adobe flesh player! tak samo jak z realtek, wydaje mi się że nie da sie zainstalować ;/

(Jacob) #2

Czy nie chodzi Ci o Linux UBUNTU (bez N)?

(Sawyer47) #3
  1. Nie przenosić przyzwyczajeń z innych systemów. Nie próbować instalować sterowników/programów dla Windows pod GNU/Linux.

Problem z dźwiękiem to materiał na oddzielny temat. Jeśli chodzi o ADobe Flash Player to powinno pomóc zainstalowanie paczki flashplugin-nonfree (można np. przez System → Administracja → Menedżer pakietów Synaptic).

(Erka456) #4

pobrałem dla linuxa!! i nie działa ! Przecież wiem że pod windows to nie pod linux! Chce linka do pobrania sterownika realtek ac 97 do linuxa

(mati75) #5

po co? przecież system ma

(Erka456) #6

no to czemu nie mam dźwięku??

(Konqui96) #7

Dlatego, że go nie skonfigurowałeś - System->Preferencje->Dźwięk. A co do flasha - włącz Terminal i wpisz :

sudo apt-get install flashplugin-nonfree

Poleciłbym ci także zakup gazetki a'la ''Linux+ Extra Ubuntu 9.04'', oraz przeczytanie jakiegoś poradnika dla newbie.

(mati75) #8

Jaki model masz tej karty?

(Kaka') #9

Anty-Terrorysta ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

(roobal) #10

Otwórz terminal, wpisz:

sudo alsaconf

Czytaj z uwagą i postępuj wg wksazówek konfiguratora, głównie wciskaj enter. Co do flash to ponownie w terminalu wpisz:

cd Desktop/install_flash_player_10_linux # Zakładam, że folder z instalką masz na pulpicie.

./flashplayer-installer

I również postępujesz wg wskazówek instalatora.

Pozdrawiam!