Programy do obróbki głosu!

mam pytanie. kto zna jakies fajne programy do modulowania głosu. chodzi mi o taki efekt jak np. Mandaryna. żeby dało się dodać takie efekty do swojego głosu - ulepszyć go. Proszę o podanie mi nazw takich programów jak je znacie oczywiście :stuck_out_tongue:

Zajrzyj tutaj oraz tutaj

Osobiście polecam AV Voice changer :wink:

FL Studio … Music Maker … od biedy jakiś program do mixowania typu MixVibes.

Takiego głosu jak ma MAndaryna to nie uzyskasz.

Oczywistym jest, że ona i inne wokalistki korzystają ze studio za które płaci się grube złocisze.

Ogólnie to są to takie zabawki (pluginy), które podciągają głoś do odpowiedniej do utworu tonacji. Poza tym obróbka dźwięku to jest bardzo trudno i czasochłonne zadanie. Ogólnie w obróbce muzyki na kompie przoduje firma Steinberg. Po zaopatrzeniu się w odpowiednie wtyczki można (prawie) wszystko.

tzn jakie programy ??? moze coś poradzicie?:slight_smile:

Na vortalu -

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=52

Na początek zobacz sobie Adobe Audition 2.0

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1504&t=52

lub lepiej jego wcześniejszą wersję - COOL EDIT PRO 2000 (triale 30 dni) - bardzo prosta edycja.

Najlepsze płatne programy to WaveLab 5.0 i Cubase SX 3.0, Samplitude Studio, Sound Forge + jakieś wtyczki np. Waves.

oraz b.db AV MP3 Player MP 3.0 :slight_smile:

chodzi mi o program w którym dało by się do głosu dodać takie drobne echo, zmnienic wysokość, jakoś go jeszcze “upiększyć” coś takiego jak robi to mandaryna - wiem że tak jak ona nigdy nie wyhdzie bo ona robi w studio , ale przybliżony efekt mozna uzyskac tylko jakim programem? czy ktos się na tym zna ?

No to takie rzeczy jak echo, zmiana wysokości i podobne to możesz zrobić darmowym programem Audacity.

:arrow: Audacity 1.2.4b

Możesz zajrzeć tutaj:

:arrow: Tworzenie, obróbka i mixowanie muzyki.

:hmmm: Wydaje mi się że będzie prosto tak --> z jej utworu wycinasz wokal i robisz z niego sampla a potem jedynie podrasujesz, dodasz efekt etc.

ale mi chodzi o to że ja mam piosenkę z moim wokalem i che teraz ten mówj wokal ulepszyć - wymodelowac go - a przykład dałem z mandaryną bo kazdy wie jak ona spiewa “na żywo” i jak jej wychodzi playback - własnie szukam takiego programu co by mniej więcej tak wymodelował głos

macie jakies propozycie?

To napisałem. Fl Studio, Mix Vibes. :wink:

HEHE. No własnie to jest temat… Jak Oni to robią… Nie wysilaj się - nie znajdziesz.