Programy do ochrony rejestru

Poszukuje programu do ochrony rejestru. Tak by sprawdzał on czy nie są modyfikowane jakieś ważne klucze itp. Posiadam zone alarm suite, ale on chyba nie daje takiej ochrony. mając go odpalonego i teatimera, ten drugi tylko wyłapał zmiane rejestru. Teatimer ma ta wade że jest dość pamięciożerny. Czy istnieją jakieś lepsze rezydenty od teatimera i czy jest w ogóle sens ich instalowania?

Prosze o opinie.

Przetestuj pakiety zabezpieczające.http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … pieczajace

znam pakiety firewall+antywir i mam zona ale mi chodzi o rezydenta do rejestru

Jak już masz Zone Alarm to polecam b. lekki 1.27 MB WinPatrol PL :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 5.5.2008.0

Znam wiele innych ale razem z Zone Alarm i antywirusem mocno ,przymulą".

spybot S&d- Posiada on moduł TEATIMER do ochrony w czasie rzeczywistym. Nie tylko zapobiega instalacji trojanów keylogerów i innych syfów ale chroni również najbardziej istotne dla bezp.systemu klucze rejestru m.innymi sekcję autostartu. Każda zmiana w takim kluczu sygnalizowana jest pojawieniem się komunikatu czy chesz zezwolić na zmianę jednorazowo czy na stałe.Upierdliwe jest tylko to,że jeśli zezwolisz lub nie na jakieś zmiany i zaznaczysz zapamiętanie decyzji to przy każdym logowaniu pojawią ci się komunikaty o dopuszczeniu lub zablokowaniu zmian.

Ponadto funkcję taką posiada np.KIS.Jednak wg.mnie jest to bardzo “upierdliwe”.Cokolwiek robisz powodujc zmiany w rejestrze jesteś atakowany komunikatem czy zezwolić czy nie na te zmiany.

Właśnie nie polecałem nic innego ze względu na to upierdliwe tak jak pisze @ybu.

Ma to wiele programów.

WinPatrol nie jest ,upierdliwy"… :slight_smile:

Polecam Ad-Aware SE Professional z modułem Ad-Watch SE.