Programy do odzyskiwania partycji/danych plusy/minusy

Jakiś czas temu usunęły mi się partycje a co za tym idzie również dane.

Zainstalowałem Seagate File Recovery, który po 6 godzinach skanowaniach odzyskał mi całą muze i filmy, które straciłem, lecz z plikami exe, zip, rar, itp nie dał sobie rady. Bardzo mnie to zdziwiło, bo duże pliki takie jak avi i mp3 odzyskał i chodzą a z plikami np. jpeg sobie nie poradził.

Dlatego postanowiłem napisać abyście polecili mi programy do odzyskiwania danych, najlepiej całych partycji z których korzystaliście. Chciałbym również abyście napisali “plusy” i “minusy” takowych programów o ile takie posiada Waszym zdaniem.

Tak jak wspomniałem, pliki mp3, avi odzyskałem, chciałbym teraz odzyskać pliki: jpeg, zip/rar, exe, html, css, pdf, psd itp. Może ktoś miał już taki problem i zna dobry program który potrafiłby te pliki odzyskać i byłby w 100% do odczytu a nie uszkodzone.

Takie rzeczy to w Erze, albo w profesjonalnym laboratorium, a nie na domowym PC.

Najlepszy ale płatny:

http://www.dobreprogramy.pl/EasyRecover … 11721.html

W miarę dobra darmówka:

http://www.dobreprogramy.pl/Recuva,Prog … 13044.html

Jeżeli chcesz potestować inne:

http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani … ws,86.html

Do odzyskania partycji było użyć TestDisk.

Jak tym TestDisk odzyskać partycję?

Jak miałem 4 partycje to on mi odzyska strukturę tych 4 partycji?

Patrzę trochę w tym TestDisku ale obecnie to on tylko pokazuje mi jakie mam teraz partycje czyli dwie a jakoś nie widzę opcji przywracania poprzedniej struktury(tych 4 partycji).

Nie moglem się zebrać do tego programu, bo ten interfejs aczkolwiek jego brak mnie odpychał od tego programu. Jednak zostałem mile zaskoczony odzyskałem tym programem każdy plik. Jak dla mnie ten program ma dwie wady, brak interfejsu i nie radzi sobie z odzyskiwaniem plików exe, każdy plik exe nie mógł być uruchomiony, lecz dobrze, że te pliki miałem spakowane do ZIPa i po wypakowaniu śmigają pliki exe :slight_smile:

To taki płatny program Seagate File Recovery poradził sobie tylko z plikami avi i mp3, a TestDisk darmowy praktycznie ze wszystkim wow

Dodam, że program od seagate skanował mi dysk 6h zanim odzyskał dane, a TestDisk tylko 1h skanował.