Programy do optymalizacji komputera z system windows XP

Szukam jakiś dobrych programów do optymalizacji komputera z system windows XP. Między innymi dobrego programu do czyszczenia rejestru ze zbędnych niepotrzebnych i nie użuwanych, starych śmieci/plików. Programu do czyszczenia dysku twardego ze zbędnych nie używanych plików i innych starych śmieci.

Może jest też jakiś program, który przeczyści mi partycje dysku D: z jakiś też nie potrzebnych śmieci.

I co można powyłączać, żeby system windows XP szybciej się uruchamiał i po uruchomieniu żeby można było już od razu wejść w przeglądarkę i w internet ? Chodzi mi o to, że jak się system załaduje, to żeby nie musiał czekać jakieś 5 minut lub dłużej zanim będę mógł uruchomić sobie przeglądarkę czy jakiś folder włączyć.

Żeby to działało sprawnie w miare szybko i nie zawieszało się. Proszę tutaj o najlepsze porady i linki do odpowiednich programów.

Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP - opis krok po kroku

Informuję, że nie biorę odpowiedzialności za działanie systemu po wprowadzeniu zmian, przedstawionych we wpisie, do którego link podaję wyżej.

Nie wiem czy te rzeczy podane w tym linku mi po prostu nie uszkodzą systemu windows XP, a nie chciałbym naprawdę tego.

Zastanawiam się też, skoro windows XP już nie jest aktualizowany i nie są już żadne poprawki nowe do niego wprowadzane to czy można coś usunąć/wyłączyć w systemie co jest bez użyteczne już ? I cały czas czekam na te programy, o których pisałem w moim pierwszym poście.

Może da się jeszcze coś powyłączać w systemie windows XP co już nie jest potrzebne a zajmuje dużo miejsca na dysku i nie uszkodzi mi działania windowsa czy komputera ? Jeśli ktoś się na tym zna i może mi pomóc, żebym wszystko miał dobrze na swoim komputerze stacjonarnym z win xp to proszę Was o pomoc w tym temacie tutaj. Może jakoś przyspieszyć działanie systemu, internetu czy otwieranych folderów i dokumentów ?

Optymalizacja i odchudzanie XP

Optymalizacja usług w Windows XP

Pobierz i uruchom Autoruns

File -> Save… -> AutoRuns.arn

Plik AutoRuns.arn wyślij na http://sendfile.pl i podaj link.

Jeżeli zamierzasz czyścić rejestr to najpierw utwórz pełną kopię za pomocą RegBak

Vit Registry Fix Free:

http://www.dobreprogramy.pl/Vit-Registr … 15913.html

Nie bardzo rozumiem co tam piszą na tych stronach podanych przez Ciebie linków do fixitpc.

A byłbyś tak dobry i z tych linków wydobył mi tylko takie, które pomogą mi przyspieszyć działanie i funckjonowanie systemu windows XP ?

żeby zaraz po uruchomieniu systemu bez czekania można było od razu korzystać z przeglądarek ? żeby foldery trochę szybciej się otwieraly ?

I ewentualnie jeszcze jakieś inne przydatne rzeczy które mogłyby mi poprawić lepsze działanie windowsa xp i komputera ?

Rozumie, że ten program, który mi podałeś załatwi wszystkie moje oczekiwania opisane w moim pierwszym poście ? Jest do niego język polski ?