Programy do sprawdzenia co takiego dzieje się w sieci

Proszę mi pomóc, chciałbym zainstalować w laptopie z win7 i smarfonie z androidem potrzebne programy, dzięki którym będę mógł wykryć  sieci zlokalizowane w obrębie smartfona, potrzebny scaner, siłę  emisji fal radiowych, kto mnie zakłóca, kto w moim kierunku emituje “śmieci radiowe”, kto mnie wylogowuje, itp. Router raczej jest tak skonfigurowany, że jakakolwiek ingerencja w klientów  wydaje się nie możliwa, pozostaje więc jedynie, że tak powiem, złośliwość “dziecka”. Proszę o wyrozumiałość, nie interesuje mnie wardraving czy hakerstwo, potrzebne jest racjonalne wytłumaczenie tego co się dzieje, muszę to sensownie klientom wytłumaczyć.

Kto Cię wylogowuje… z czego? Z sieci Wifi? Nikt - raczej urządzenie traci sygnał / upływa termin dzierżawy a nie ma już miejsca w puli dostępnych adresów.

 

Wifi Manager na andka pokaże Ci kto na którym kanale siedzi i jaka jest siła sygnału (nawet ‘radar’ wykres dla klienta narysuje).

Kto jest do sieci zalogowany sprawdzisz na własnym routerze.

Kto emituje śmieci - nie ma potrzeby, i tak nie przestanie :wink:

 

Nie oznacza to wcale, że ktoś złośliwie emituje śmieci - raczej że ma mocniejszy router na tym samym / sąsiednim kanale.

 

Na sprzęcie który jest możesz próbować zmienić kanał i zarządzać własnym podwórkiem… filtrowanie MAC, statyczne IP dla priorytetowych urządzeń itd

Można też zainwestować i kupić sprzęt, który będzie siał mocniej niż sąsiedzi, ale to nieeleganckie… “nie rób drugiemu co Tobie nie miłe”. 

www.download.net.pl › Programy › Internet i komunikacja  tu znajdziesz odpowiedni program do określenia który router pracuje na jednym kanale z tobą.Zmiana kanału zdecydowanie pomoże.Ustawienia routera z fabrycznego na swoje masz zmienione ? jeśli tak ,to wszystko gra i nikt cię nie wyloguje.