Programy do tworzenia gier 3D

Wie moze ktos z was jakim programem mozna wykonac [stworzyc] gre typu driver? Moze nie koniecznie driver ale zeby gra polegala na wyscigowce. Mam program Quest 3D ale niestety nie wiem jak sie nim obslugiwac , poniewaz jest po angielku ;/ Czy mozna sciagnosc spolszczenie gdzies do tego programu? Albo jesli wy takowego programu uzywacie to podajcie mi jakis kurs dla poczatkujacyh jak sie tym programem obslugiwac. Albo podajcie mi jakies nazwy programow do towrzenia gier, ale takie programy zeby dalo sie zrobic gre 3D . Najlepiej by bylo jesli by porgram byl po Polsku , jak cos to podajcie rowniez kurs do porgamu. A i jakies filmiki z internetu jak inni ludzie tworza gre. Jesli byscie mi pomogli bylbym bardzo wdzieczny. Z gory dziekuje

ps JEsli topic umiescilem tam gdzie nie trza to przepraszam

topic w dobrym dziale a tu masz stronę o programie http://www.quest3d.pl/

dzieki wielkie. A inne jakeis programy poradzacie czy ten jest dobry?

Problem polega na tym, że pytanie jest źle postawione. Nie istnieje coś takiego jak program do robienia gry. Gdyby tworzenie czegokolwiek polegało na klikaniu w aplikacji, budżety gier nie sięgałyby kilkunastu-kilkudziesięciu milionów dolarów a nad grą nie pracowałoby ponad 100 osób.

Owszem, istnieją proste programy typu click-and-play, gdzie można wyklikać sobie coś , ale stopień w jakim dostosować można efekt końcowy jest ograniczony tym, co można wyklikać. W końcu różnorodność gier nie polega na zmianie kilkunastu parametrów tylko na wszystkim od świata, fabuły, postaci, przez grafikę, wykorzystanie efekty, po sposób kontrolowania gry, interfejs i dźwięk. Tego wszystkiego nie da się wyklikać i wymaga wiedzy z określonej dziedziny (game design, modelowanie 3d, grafika 2d, teksturowanie, animowanie, level design, scripting, programowanie, komponowanie,…).

Wracając do oryginalnego pytania - nie ma dobrych programów, które bez jakiejkolwiek wiedzy pozwalają stworzyć coś grywalnego. W zasadzie jedyna godna polecenia pozycja to Game Maker. Należy jednak pamiętać dwie rzeczy. Pierwsza: bardziej skomplikowane zależności obiektów w grze (interakcja i mechanika) wymagają podstawowej wiedzy z zakresu programowania. Zawsze. Druga: bez solidnej znajomości języka angielskiego można swobodnie zapomnieć o nauce czegokolwiek.

I to w zasadzie wyczerpałoby temat gdyby nie absurdalna odpowiedź, której udzielił lukasz_xd. Jaki program miałeś na myśli? 10tys czego? Wartość i informacja z sufitu.

Kamdz

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

OTy już tam lądują…

Istnieje kreator gier! Nazywa się The 3D GameMaker!

Programikiem do tworzenia gier jest The Game Factory czy coś takiego

POZDRO