Programy do zmiany .DOC na HTML i zmiany rozdzielczości zdjęć

Witam,

poszukuję dwóch programów:

  1. Posiadam dużo, krótkich plików word i chciałbym je zmienić na HTML. Mam dużo plików dlatego super by było jakby program do zamiany mógł zmieniać rozszerzenia dla wielu plików naraz.

  2. Programu do zmiany rozdzielczości plików graficznych. Używam bardzo prostego programu PhotoResize. Zmieniając jego nazwę na np PhotoResize2500, przeciągając plik .JPG w parę sekund zmienia on rozdzielczość zdjęć. Poszukuję czegoś podobnego z tą uwagą aby też mógł on formatować wiele plików naraz.

Czy ktoś używał podobnych programów i mógłby polecić jakieś? Z góry dziękuje !

DOC to natywny format programu MS Word, a ten o ile mi wiadomo posiada eksport do języka html.
Skoro piszesz o DOC i Wordzie to pewnie programu do konwersji grafiki też szukasz pod Windows, więc mogę polecić mały, ale posiadający dużo możliwości IrfanView.

temat nr 2 ogarniety.

temat nr 1. Tak uzywam Win10 64bit. Czy wspomniany przez ciebie eksport do jezyka html mozna zrobic “masowo” ? czyli dla np 10 plików naraz ?

Jeśli jest taka możliwość, to ja jej nie znam, ale po wpisaniu frazy “doc to html” w wyszukiwarce internetowej wyskakuje mnóstwo stron to umożliwiających. Oczywiście takie rozwiązanie ma swoje wady, bo uploadujesz swoje pliki na obcy serwer.

nie jest to dla mnie problem ale online co sprawdzalem to dziala dla pojedynczych plikow. Ja szukam rozwiazania gdzie bede mogl chociaz 10 albo 100 naraz robic. bo mam tego duzo ilosciowo.

Możesz przetestować ten skrypt
https://gallery.technet.microsoft.com/office/Convert-Word-documents-5ccc1067

No chyba że JavaScript to ogarnia po stronie klienta, da się tak zrobić czytelne kopie zapasowe zakładek z Firefox (raz na jakiś czas robi kopię do pliku “bookmarks-RRRR-MM-DD-LLL-{ciąg dziwnych znaków}==.josnlz4” a “L” to ilość zakładek - niby czymś są “szyfrowane”).