Programy działają tylko z pulpitu, nie uruchamia się mój komputer itd (brakuje pamięci aby uruchomić ten program)

Dzień dobry,
dawno nie byłem, więc chciałbym się przywitac zanim poproszę o pomoc :slight_smile:
posiadam spory problem z komputerem. Zabrałem z pracy komputer, który był długo nieużywany. Programy na pulpicie uruchamiają się i działają płynnie. Niestety nie mam dostępu do mój komputer ani innych działań typu manager urządzeń itd. Jedynym ‘sposobem’ by przeglądać zawartość folderu mój komputer jest wtedy, gdy w firefox wybiorę pobieranie i pyta gdzie zapisać plik, wtedy swobodnie jestem w stanie wybrać folder i przeglądać zawartości. W przypadku innych prób pojawia się błąd ’

brakuje pamięci aby uruchomić ten program zakończ działanie jednego lub więcej programów i ponów próbę

Co więcej próbowałem uruchomić bootowalnego DVD Windowsa w trybie bios z płyty DVD by przeprowadzić reinstalacje Windowsa, ale nic nie niestety nie dzieje. Microsoft Security Essential nic nie znalazł. Pod spodem link do skanu Farbar Recovery
http://www.wklejto.pl/671788
Proszę o pomoc :slight_smile:

Ile programów uruchamia się z systemem?
Jaka jest bieżąca zajętość RAM?
Ile jest wolnego miejsca na dysku?
Ile programów/procesów pracuje w tle??

Komunikat jest typowy dla braku lub małej wielkości tzw. pliku stronicowania.
Panel sterowania > System > po lewej Zaawansowane ustawienia… > zakładka Zaawansowane > pierwszy z góry przycisk Ustawienia > ponownie zakładka Zaawansowane > przycisk Zmień… > zaznacz kratkę u góry pn. "Automatycznie zarządzaj plikiem stronicowania…

uruchamia się jeden, microsoft security essential.
Miejsca na dysku jest około 600gb
Nie pracuje słownie nic, prócz firefoxa i podstawowych elementów systemu.
co do ramu : Pamiec fizyczna razem : 4094, buforowana 1117, dostepna 1336, wolna 250
@Astor444
nie jestem w stanie uruchomic panelu sterowania ,bo pojawia się ten komunikat

brakuje pamięci aby uruchomić ten program zakończ działanie jednego lub więcej programów i ponów próbę

A jak z uprawnieniami użytkownika do HKEY_CLASSES_ROOT?

regedit uruchomił się, mam podgląd . ale nie mam pojęcia jak sprawdzić uprawnienia :slight_smile:

Ilu jest użytkowników w systemie i z jakimi uprawnieniami? Z jakiego konta/użytkownika korzystasz?

@anon83998021 jest tylko jeden user z pełnymi uprawnieniami

Kliknij prawym na kluczu HKEY_CLASSES_ROOT, sprawdź co tam masz…

TWÓRCA-WŁAŚCICIEL - uprawnienia specjalne
SYSTEM - pełna kontrola + odczyt
Administratorzy (jako grupa) - pełna kontrola + odczyt
Użytkownicy (jako grupa) - odczyt

tak to wyglada, wszystko jest na szaro, te pola o pełnej kontroli odczycie

No to źle, ma być tak jak Ci podałem, dodaj po kolei. Oby się dało. Potem restart kompa.

Dodam tylko, że nie ma infekcji.

niestety nie da się tego zmienić

problem rozwiazany przy pomocy @anon83998021 ale również bardzo ładnie dziękuje @Astor444 bo zmieniłem potem co podpowiedział oraz @iJuliusz serdecznie dziękuje za pomoc i bardzo doceniam :slight_smile: powodzenia chłopaki!!

1 polubienie