Programy działające w tle- kilka zadań na raz!

Witam,

kwestia może się wydawać trochę oczywista, ale myślę, że warto spytać. Ostatnio pobieram (przez Google Chrome) duże pliki- Service Packi oraz stery itp. Zastanawiam się czy mogę zostawić przeglądarkę z uruchomionymi transferami (kiedy pobiera) i włączyć jakąś grę. Czy gry będą chodziły mniej wydajnie i czy nie namieszam czegoś w systemie? Mam 2 systemy Ms Vista i Ms XP, pobieram głównie na mojej Viście Home Premium!

Odpalony i zminimalizowany Chrome nie powinien mieć wpływu na wydajność podczas grania. Ważne jest, aby okno było zminimalizowane, ponieważ animacje Flash coś tam opóźniają. Czyli generalnie możesz śmiało ściągać i grać.

Fajnie, a można minimalizować gry przez uruchamianie menadżera zadań, bo w Stalkerze nie mogę robić tego skrótem ctrl+esc :stuck_out_tongue:

Można. Robisz to albo Alt+TAB albo udpalasz Menadżera zadań czyli Ctrl + Alt + Del. Niestety czasami taka gra może się zawiesić i musisz ją wyłączać w Menedżerze zadań. Tym samym traciszcały postęp gry od ostatniego zapisu stanu gry.

Ale niczemu to nie szkodzi?

No nie, ale czasami może ci się zawiesić gra. Nie raz działa poprawnie, a nie raz gra się zawiesi.

Rozumiem, sprawa zamknięta. Wielkie dzięki za rady! :slight_smile: