Programy elektryczne


(Azwierzyn) #1

Chciałem zapytać się również, czy ktoś zna godne polecenia programy elektryczne. Przyznam się szczerze, że nie znam się na elektronice, ale w niajbliższym czasie będę musiał się w tej materi dokształcię. Chciałem się zatem zapytać o uznany w tej dziedzinie oprogramowanie i poznać ewentualne wasze zdanie o tym oprogramowaniu.

Pozdrawiam


(Elenka1984) #2

Zależy o jakie oprogramowanie ci chodzi... Wspomagające typu: "Pomocnik elektryka" - gdzie są podstawy kondensatorów, czy też rezystorów... Czy może ci chodzi o oprogramowanie typu projektowanie schematów do tworzenia płytek elektronicznych... np. Eagle, Protel99 itd... Czy może oprogramowanie do mikrokontrolerów... Czy też o czyste elektroniczne rzeczy... jak testowanie układów elektronicznych np. do laboratoriów wirtualnych jak np. udowodnienie prawa Ohma... czy też innych zagadnień powiązanych z laboratoriami elektroniki... :slight_smile:


(Johny) #3

Jeśli chodzi o elektronikę,to jest program Eagle do projektowania schematów płytek,łącznie z elementami - podstawowe wersje są freeware,AVR Studio Atmela - programowanie mikrokontrolerów AVR