Programy elektryczne

Chciałem zapytać się również, czy ktoś zna godne polecenia programy elektryczne. Przyznam się szczerze, że nie znam się na elektronice, ale w niajbliższym czasie będę musiał się w tej materi dokształcię. Chciałem się zatem zapytać o uznany w tej dziedzinie oprogramowanie i poznać ewentualne wasze zdanie o tym oprogramowaniu.

Pozdrawiam

Zależy o jakie oprogramowanie ci chodzi… Wspomagające typu: “Pomocnik elektryka” - gdzie są podstawy kondensatorów, czy też rezystorów… Czy może ci chodzi o oprogramowanie typu projektowanie schematów do tworzenia płytek elektronicznych… np. Eagle, Protel99 itd… Czy może oprogramowanie do mikrokontrolerów… Czy też o czyste elektroniczne rzeczy… jak testowanie układów elektronicznych np. do laboratoriów wirtualnych jak np. udowodnienie prawa Ohma… czy też innych zagadnień powiązanych z laboratoriami elektroniki… :slight_smile:

Jeśli chodzi o elektronikę,to jest program Eagle do projektowania schematów płytek,łącznie z elementami - podstawowe wersje są freeware,AVR Studio Atmela - programowanie mikrokontrolerów AVR