Programy firmy Asus w laptopie

Witam

Posiadam komp. firmy Asus z Win 7. I jest w nim zainstalowanych pare programów tej firmy które nie wiem do czego służą. Np.

AsusMultiframe

Asus Ap Bank

Asus Data Security Manager

Asus Slendi Utylity

Może mi ktoś podpowiedzieć będę wdzięczna.

Nie wiem czy na dobrym forum

Pozdrawiam

Wejdź na stronę ASUSa i odszukaj model swojego laptopa. W dziale Download będą wszystkie wymienione przez Ciebie programy z ich krótkim opisem.

Krótki opis co, do czego:

  1. Life Frame3 Utility - do obsługi kamery,

  2. SmartLogon utility - umożliwia zabezpieczenie dostępu do komputera za pomocą rozpoznawania rysów twarzy. Warunkiem koniecznym do poprawnego działania jest zabezpieczenie profilu logowania hasłem, o czym zresztą przypomina sama aplikacja podczas tworzenia obrazu logowania. Podczas tworzenia obrazu logowania wykonywanych jest kilkanaście zdjęć, celem dokładniejszej identyfikacji. Aplikacja nie działa w domenie,

  3. ASUS NB Probe - pokazuje temperatury, prędkości wiatraków itp.,

  4. Virtual Camera Utility - do obsługi kamery w kilku aplikacjach naraz,

  5. ASUS CopyProtect utility - zabezpiecza przed nieautoryzowanym kopiowaniem danych znajdujących się w notebookach. Przy ustawieniu blokady, zawartość pamięci masowej notebooka nie będzie mogła być wypalona na płytę CD/DVD, nagrana na dyskietkę czy zewnętrzny napęd, ani też na dysk sieciowy,

  6. ASUS Live Update Utility - do aktualizowania BIOS w środowisku Windows,

  7. 3GNetworking utility - do zarządzania modemem 3G, o ile jest na wyposazeniu notebooka,

  8. SPLENDID Utility - do poprawy wyświetlanego obrazu,

  9. POWER4 GEAR eXtreme - aplikacja do zarzadzania zasilaniem i parametrami pracy (np pracy na bateri: mniejsza jasnosc ekranu, taktowanie procesora itp.),

  10. ASUS Security Protect Manager - konsoliduje wszystkie funkcje związane z bezpieczeństwem, tworząc w ten sposób połączenie najwyższego poziomu zabezpieczenia danych z prostotą użytkowania,

  11. MultiFrame Utility - do dynamicznego zarządzania oknami aplikacji w Windows, przydaje się przy wielu monitorach,

  12. ASUS IP Switch Utility - do zarządzania połączeniami sieciowymi, można tworzyć profile przypisane do konkretnych sieci, wtedy nie trzeba za każdym razem ustawiać połączenia sieciowego,

  13. InstantFun Application - takie MediaCenter,

  14. PowerForPhone Utility - aplikacja telefon, działa z modemami 3G

  15. Wireless Console Utility - aplikacja do zarzadzania kartą/połączeniami Wifi,

  16. ASUS Data Security Manager Utility - oprogramowanie zapewniające bezpieczeństwo przy zachowaniu prostoty obsługi. Zwiększa ono poziom ochrony systemu i produktywności przez przechowywanie haseł dostępowych oraz kont sieciowych w stworzonym profilu użytkownika, zwanym identyfikatorem użytkownika, pozwalając na wygodny dostęp do wszystkich zarejestrowanych aplikacji po zalogowaniu się do ADSM,

  17. ATK_MEDIA Utility - ATK do obsługi funkcji multimedialnych (działa jako komplet z innymi ATK),

  18. ASUS ATKOSD2 Utility - ATK wyświetlające w graficzny sposób stan aktywowanej, dezaktywowanej funkcji,

  19. ATK_Hotkey Utility - do obsługi klawiszy skrótów,

  20. ATKDrv UTILITY - sterownik ATK,

  21. ATK Generic Function UTILITY - dodatkowy sterownik ATK do starszych systemów operacyjnych,

  22. ITE remote controller application – aplikacja do zarządzania podczerwienią,

  23. Fingerprint - zwany inaczej czytnikiem linii papilarnych, pozwala zabezpieczyć dane za pomocą unikalnego śladu linii papilarnych. Czytnik działa w powiązaniu z aplikacją ASUS Security Protect Manager,

  24. Intel Matrix Storage Manager - sterowniki Intel do SATA i macierzy RAID,

  25. Intel Turbo Memory Technology - http://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_Turbo_Memory,

  26. KB_filter Driver - słuzy do poprawnego funkcjonowania drukarek podłączonych przez USB w środowisku Windows,

  27. Infineon TPM driver - http://pl.wikipedia.org/wiki/TPM

Oprócz tego informacje takie można znaleźć tu: http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=380681

Jeżeli chodzi o Asus Ap Bank , to jest to strona internetowa Asusa z programami,grami etc.

Witam

Bardzo dziękuję

Pozdrawiam

Ja również bardzo dziękuję. To nawet więcej niż spodziewałem się znaleźć :slight_smile:

Witam, czy mozecie mi powiedziec czy ten data manager jest jakby antywirusem, i czy musze go usunac jesli mam innego antyw. ?