Programy firmy Freemake - adware?


(lostek815) #1

Witam.

Ostatnio w nowych wersjach programów Freemake Video Converter, Freemake Audio Converter i Freemake Video Downloader, Kaspersky wykrywa mi adware. Póki co dałem do wykluczeń, bo z tych produktów korzystam od co najmniej 2 lat i nigdy nie było takich problemów. Prosiłbym jednak o jakąś weryfikację w miarę możliwości, czy wspomniane programy faktycznie zawierają coś groźnego, czy antywirus błędnie je kwalifikuje ze względu na sposób ich działania.

PS. Programy mam pobrane z DobrychProgramów. Antywirus wykrywa coś zarówno w instalkach, jak i w folderze gdzie instaluje się program.

Z góry dzięki.


(bart86) #2

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adware

wykrywa modół który może ci wyświetlać reklamy podczas przeglądania internetu


(Acorus) #3
https://forum.dobreprogramy.pl/t/471355/1?source_topic_id=507943

(Longhorn2009) #4

Freemake na życzenie może zainstalować ci adware, ale pomijając opcje domyślne można zainstalować sam program, bez komponentów reklamowych. Ta sama sytuacja dotyczy np. Daemona tools i innych programów.


(lostek815) #5

No właśnie wszystko odznaczałem przy instalacji i to jest dziwne. Sprawdzałem na dwóch komputerach, dlatego też nie robię żadnego raportu, bo problem nie dotyczy mojego sprzętu, skoro to samo jest na więcej niż jednym kompie, z dwoma różnymi Windowsami. Zawsze przy instalacji czegokolwiek jestem wyjątkowo uważny i odznaczam, co tylko mogę. W przeglądarce nic się nie zainstalowało dodatkowo.