Programy, które niegdyś się uruchamiały bez problemu nagle przestały

Wszystko działało dobrze do momentu, gdy przeczyściłem komputer za pomocą CCleanera pobranego z Dobreprogramy. Najpierw wyskakiwał błąd braku ,api ms win core file l 1 2 0dll" i podobnych. Zainstalowałem te pliki ze strony STS i wrzuciłem do folderu .system32. Teraz nie wyświetla się żaden komunikat. Próbowałem włączyć np. Minecraft’a. Program ,Minecraft Luncher" pokazuje się w menadżerze zadań, lecz na tym przestaje. Sprawdziłem aktualizacje NVidii. Ale gdy włączam np. One hour one life, Heroes III, Empire Earth gry działają poprawnie. Wszystkie gry są orginalne i kupione ze steama i gog’a. Może dlatego że 2 z nich są 2D, a 1 w niepełnym 3D, co za tym idzie mniej są wymagające od innych(War Thunder, Minecraft, World of Tanks…)?

Siła automagicznych programów :smiley:
Nie masz punktu przywracania utworzonego przed czyszczeniem?

Niestety nie. Kopia zapasowa zajmowała ponad 180Gb pamięci więc wyłączyłem ją i usunąłem poprzednia. Tak wiem że mnie informatyk jak z koziej dupy trąba D:

1 polubienie

Próbuj tego.
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system

,Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie odnalazła naruszeń intergalności"

Tak na marginesie.
Co żeś tam w CCleanerze pozaznaczał, że tak się stało?
A kopię zapasową trza mieć i wykonywać ją na bieżąco - nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebna.

Czort wie co ci CC " wyczyściło " .Moze trzeba na nowo zainstalować te programy które nie działają. Jesli system działa.

A jakiej opcji czyszczenia użyłeś - 1) Łatwe czyszczenie 2) Czyszczenie niestandardowe 3) Rejestr - ?
W pierwszych 2 przypadkach czyszczone są pliki tymczasowe systemu i różnych programów. Trzecia opcja pozwala wyczyścić Rejestr z błędnych wpisów ale najpierw CC proponuje zrobienie kopii zapasowej usuwanych wpisów.

Coś jakby pomogło, ale gdy pobieram Minecrafta Non-Premium to działa ale gdy z oficjalnej strony już nie :confused:

Nie pamiętam już

Jak zainstalowałeś gry w jakim folderze TEMP to mogło ci wyczyścić.

Wszystko w C/Program Files

Jak ty nie wiesz co klikąłeś??? - a może Deinstalator , dobrze że, nie Wymazywanie Dysku.

Chyba to normalne (łatwe). Teraz nie mogę CCleanera włączyć, bo odinstalowałem. Może to coś z .exe?

A może wiesz jak naprawić ,Api-ms-win-core-file-1-2-0.dll.?

Przeciez go naprawiłeś poleceniem scannow.
Tu sobie poczytaj jakie kroki sie podejmuje i czego własciwie nie zalecają choć można.
https://www.exefiles.com/pl/dll/api-ms-win-core-file-l1-1-0-dll/

Ten plik jest zawarty z którejś bibliotece VC++ Runtime - dla pewności odinstaluj stare i zainstaluj najnowsze (64- i 32 bit jednoczesnie) :
https://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-Visual-C-Redistributable-dla-Visual-Studio-2019-2017-i-2015,Program,Windows,102471.html
Jeśli to nie pomoże zainstaluj też starsze - 2013, 2012, 2010 …

Dodasz na FB, żeby szybciej pisać? Nazywam się Mati Mati. Profilowe z zakapturzoną postacią z gry

Nie używam FB ani żadnych tego rodzaju szpiegów.

1 polubienie

Zainstalowałem,Usunąłem poprzednie wersje(miałem tylko 2017 i starsze od 2015) Włączyłem. Program pokazał się w menadżerze zadań na chwilę po czym znikł.
Zresztą tak samo jest z innymi programami exe. (tymi jeszcze nie zainstalowanymi) Włączają się tylko na chwilę