Programy które zastąpią office 2003

(Kurss1005) #1

Szukam darmowego programu biurowego ktory zastai office 2003  Poradxcie coś. Proszę. 

(rgabrysiak) #2

Cześć,

Sprawdź LibreOffice. Ewentualnie, jeśli potrzebujesz tylko od czasu do czasu stworzyć jakiś prosty dokument, bądź arkusz kalkulacyjny, możesz wypróbować pakiety online tj. Office Online albo Dokumenty Google.

(artur01w) #3

lub

(Kurss1005) #4

Czy da xię przenieść bezpiecznie dokumenty stworzone w office 2003  do tych programów  , albo czy da się  po prostu odczytać przy ich użyciu  zapisane w office 2003

(falcon89) #5

LibreOffice czy też Apache OpenOffice bez problemu odczytają pliki utworzone w MS Office 2003 (z tym że nieraz mogą wystąpić problemy prawidłowym wyświetleniem dokumentu, np. tekst się trochę rozjedzie).

(Kurss1005) #6

To problem,  ale skoro o  nim wiem to nie będę panikować Czy  zapisując ponownie dokument mogę go zapisać w formace tych programów i problem zniknie bo nie będzie to już format  office..

(rgabrysiak) #7

Cześć,

Możesz, tylko musisz mieć na uwadze, że czasami dokumenty które stworzysz np. w Libre Office mogą "gubić" formatowanie podczas próby ich otwarcia w MS Office.

Tak jak to ma czasami miejsce w drugą stronę.

(Kurss1005) #8

Tak  to rozumiem, że ten rozrzut  tekstu może działać w obie strony , ale to co napisałam odniosłam się do sytuacji kiedy zrezygnuję z używania office i  otworzę  plik officei w  Libre czy  innym  programie i  zapisze je  już w formacie  programu . to potem już się nie rozsypią . Czy można mieć zainstalowany office i libre  jednocześnie?

(rgabrysiak) #9

Cześć, 

Można, aczkolwiek nie można ich jednocześnie ustawić jako domyślnych programów do otwierania plików. Musisz wybrać który z nich będzie domyślnie otwierał np. dokumenty doc.

(struart) #10

Po poprawieniu dokumentu z offica w libreoffisie i zapisaniu go do domyślnego formatu libreoffica nie będzie już problemów z formatowaniem.

(Kurss1005) #11

Dzięki  wszystkim..