Programy które zastąpią office 2003

Szukam darmowego programu biurowego ktory zastai office 2003  Poradxcie coś. Proszę. 

Cześć,

 

Sprawdź LibreOffice. Ewentualnie, jeśli potrzebujesz tylko od czasu do czasu stworzyć jakiś prosty dokument, bądź arkusz kalkulacyjny, możesz wypróbować pakiety online tj. Office Online albo Dokumenty Google.

http://www.dobreprogramy.pl/LibreOffice,Program,Windows,21562.html

lub

http://www.dobreprogramy.pl/Apache-OpenOffice,Program,Windows,12754.html

 Czy da xię przenieść bezpiecznie dokumenty stworzone w office 2003  do tych programów  , albo czy da się  po prostu odczytać przy ich użyciu  zapisane w office 2003

LibreOffice czy też Apache OpenOffice bez problemu odczytają pliki utworzone w MS Office 2003 (z tym że nieraz mogą wystąpić problemy prawidłowym wyświetleniem dokumentu, np. tekst się trochę rozjedzie).

 To problem,  ale skoro o  nim wiem to nie będę panikować Czy  zapisując ponownie dokument mogę go zapisać w formace tych programów i problem zniknie bo nie będzie to już format  office…

Cześć,

Możesz, tylko musisz mieć na uwadze, że czasami dokumenty które stworzysz np. w Libre Office mogą “gubić” formatowanie podczas próby ich otwarcia w MS Office.

Tak jak to ma czasami miejsce w drugą stronę.

Tak  to rozumiem, że ten rozrzut  tekstu może działać w obie strony , ale to co napisałam odniosłam się do sytuacji kiedy zrezygnuję z używania office i  otworzę  plik officei w  Libre czy  innym  programie i  zapisze je  już w formacie  programu . to potem już się nie rozsypią . Czy można mieć zainstalowany office i libre  jednocześnie?

Cześć, 

Można, aczkolwiek nie można ich jednocześnie ustawić jako domyślnych programów do otwierania plików. Musisz wybrać który z nich będzie domyślnie otwierał np. dokumenty doc.

Po poprawieniu dokumentu z offica w libreoffisie i zapisaniu go do domyślnego formatu libreoffica nie będzie już problemów z formatowaniem.

 Dzięki  wszystkim…