Programy lepiej instalować na C czy D?

Mam zamiar przeinstalować system operacyjny. HDD 160GB podzielić na C - 30gb, D-50gb, E- reszta. Na C system + sterowniki i pytanie - gry na pewno będą tylko na D, ale programy użytkowe (przeglądarka, komunikator, odtwarzacz, arkusz kalkulacyjny, program do grafiki) lepiej na C czy też na D tak jak gry?

To zależy od Ciebie gdzie te programy zainstalujesz. Ale przeważnie programy instalują się na tej partycji gdzie jest system, czyli C. Pamiętaj że czym większy burdel masz na dyskach tym bardziej Ci komp będzie wariował.

Radziłbym Ci na dysku C zainstalować sam system ze sterownikami do karty i dzwięku ,a programy na D lub E jak wolisz. Sam tak mam i na partycji ze systemem wystarczy Ci w zupełności od 10 do 15 GB bo sam Windows waży nie więcej niż 5 GB. Ale jak wolisz. Ja dysk C mam 10 GB i mi to starczy.

Pozdrawiam: KAKA5157

W sytuacji gdy masz dość nieduży dysk radziłbym zachowanie na dysku C:/ wyłącznie systemu Windows i jego komponentów , a instalowanie wszelkich zweryfikowanych programów itp. na innej partycji , powiedzmy dysk D:/ przeznaczamy wyłącznie na programy , a wszelkie inne rzeczy nie związane z wykorzystywanymi programami przenosimy na partycje E:/.

Powiem tak. Ja instaluję programy na c: trzymające ustawienia w documents and settings i w rejestrze a na d: mające ustawienia tylko w swoim głównym folderze.

I to się wydaje najrozsądniejsze. Bo po co programy na osobnej partycji skoro po ewentualnym formacie będą bezużyteczne?

Skąd wiedzieć jaki program lepiej C ?

Zależy jaki. Na Vistę dałbym co najmniej 20 GB (bez programów).

Nie wszystkie.

:-k

Ja mam wszystko na C:

Nie robię sobie syfu na innych partycjach. W razie Formatu nie na D, E nie zostają niepotrzebne pliki, a system na czystej partycji chodzi szybciej.