Programy: licencja: osoba fizyczna a firma

Witam

Mam takie pytanie: czy zakładając działalność gospodarczą (jednoosobową mini firmę) można wykorzystywać legalnie programy, które kupiło się wcześniej na siebie jako na osobę fizyczną?

Czy po założeniu firmy trzeba kupować kolejne licencje tyle że na firmę?

Mam tu na myśli zarówno systemy operacyjne jak i programy biurowe/pocztowe/graficzne i różnego typu oprogramowanie.

Musisz uważnie poczytać treść licencji. Ona wyraźnie informuje w jaki sposób dane oprogramowanie może być używane. Nie ma żadnej uniwersalnej treści licencji

licencja swoją drogą - te programy które mam kupione kupowałem w wersjach do wykorzystywania komercyjnego (czyli jak rozumiem między innymi do używania w firmie).

problem w tym, czy firmy mogą wykorzystywać programy zakupione na osoby fizyczne a nie na tą właśnie firmę.

Hmm…nie jestem specem od licencji, ale skoro mamy do czynienia z osobą fizyczną prowadzącą samodzielnie działalność gospodarczą to moim zdaniem można używać tych programów nadal

mam taką nadzieję bo w przypadku zakładania w przyszłości (może niedalekiej) działalności gospodarczej nie uśmiechałoby mi się kupować jeszcze raz wszystkie licencje… (dużo ich nie mam bo jak się da to korzystam z darmowych odpowiedników, ale mimo tego im mniejsze wydatki tym lepiej)