Programy na linuksa na dobreprogramy.pl, oddzielna podstrona

witam

czy uważacie za dobry pomysł , aby zrobić oddzielną podstronkę dla programów dla linuksa ?

chodzi mi o to , że np. przy wejściu w dział programy był by wybór : windows i linux

nie mówie , żeby wrzucać od razu na serwer wszystkie programy , ale np. opisywać programy i podawać miejsca skąd można by je ściągnąć , opisy programów , czy działają pod większością dystrybucji

może przy zaangażowaniu userów vortalu odpowiednie komendy dla poszczególnych distro :faja:

cóż … zrodził mi się taki szalony pomysł i jestem ciekaw co o nim sądzicie

Myślę że to dobry pomysł popieram

Temat wałkowany systematycznie co jakiś czas. W nowej wersji vortalu zostaną również udostępnione programy przeznaczone pod inne platformy systemowe jak MS Windows. :slight_smile:

jak byś śledził na bierząco co się dzieje na vortalu to byś już wiedział że trwają zaawansowane prace nad nową wersją vortalu … i tam będzie podział na programy na win. linux i mac

wierz mi , chciałbym ;]

ale dobrze wiedzieć , ze będzie taki podział

ciekaw jestem , jak to będzie wyglądało

a czemu mają nie działać :slight_smile: linux to linux.

(btw, myślałem że to temat Monczkin a :wink: )

Mniej, więcej tak:

112m.jpg

Dla redakcji jest chyba oczywiste, że dział Linuksowy będzie miał sens tylko wtedy, jeśli do ściągnięcia będą tu instalujące się “po ludzku” paczki (.DEBy, .RPMy…) z programami dla kilku najpopularniejszych dystrybucji, a takie przerażające niezaawansowanych userów systemu spod znaku pingwina wyrażenia jak “.tar.gz” i “źródła do samodzielnej kompilacji” nie będą się tu w ogóle pojawiać… :slight_smile:

…czy jednak nie jest to aż tak oczywiste, jak mi się wydaje? 8)

zapowiada się smakowicie

@adam9870

może jeszcze jakieś drobneeee , nic nie znaczące przecieki na temat premiery nowej odsłony vortalu (i forum, z tego co mi wiadomo) ?

:smiley:

I TGZy oczywiście - Na Slackware i Kasię :slight_smile:

Tzn. że nie będzie na vortalu dostępnych źródełek? To Mnie zmartwiłeś :frowning: myślałem, że w końcu będę miał “ułatwione życie” W jednym miejscu opisy programów źródełka oraz wypisane zależności zamiast ciągłego “biegania” po stronkach deweloperów. pozdro

rad_kk spokojnie :slight_smile: Jak już kiedyś wspomniał Ryan w systemach Linuksowych istnieje bardzo wiele sposobów instalacji programów. Od gotowych paczek *.deb czy *.rpm po źródła do samodzielnej kompilacji. ‘Problem’ ten więc jest Redakcji dobrze znany i z pewnością zostanie/już zostało to uwzględnione podczas przygotowywania zawartości merytorycznej nowej wersji vortalu dotyczącej GNU/Linuksa… :slight_smile:

adam9870 to Mnie uspokoiłeś :smiley: , w “Moim” Debian-ie Lenny nie zawsze są najświeższe wersje programów(a przynajmniej nie tak świeże jak bym chciał) i często samodzielnie tworzę paczuszki i dlatego “ułatwiło by mi to życie”. pozdro

Tak właśnie zamierzamy zrobić. Do źródeł i innych przerażających rzeczy będziemy jednak linkować :wink:

Moim zdaniem to świetny pomysł. Wiele użytkowników Linux-a i Mac-a skarży się, że nie ma dla nich odpowiednika “dobrychprogramów”. Ja w każdym razie na pewno na tym skorzystam, bo wciąż nie mogę znaleźć Linux-owych odpowiedników paru programów…

Dziwi mnie trochę wynik głosowania…

Nie rozumiem dlaczego niektórzy nie chcą, aby coś takiego powstało…

Nawiasem mam taką sprawę.

Czy ktoś może wie kiedy nowa wersja vortalu zostałaby wprowadzona?

Proszę o przybliżenie, chociażby do miesiąca i roku.

A myśleliście może o repozytoriach (lepsze rozwiązanie niż same paczki) ? Moglibyście zrobić podstawowe repozytoria dla systemów korzystających z .deb i .rpm :smiley:

A ja proszę o karego kucyka. Pojawi się, kiedy będzie gotowe. Programowanie to nie gotowanie - nie ma gotowego przepisu i wartości na którą nastawiasz minutnik po włożeniu do piekarnika.

Według mnie to troche jak odkrywanie koła na nowo…

Takie coś jak jest teraz (tylko programy liunuksowe) byłoby super.

Ale dzięki repozytoriom zależności spełniały by się same i było by to wygodniejsze (np. repozytoria z Ubuntu nie są zbytnio aktualne) :wink:

To używaj dystrybucji, która stawia na aktualność paczek…