Programy na systemie 64 bitowym

mam na drugim kompie windowsa 7 64-bitowego i nie mogę zainstalować niektórych programów ze starego kompa gdzie mam XP. czy na 64 bity muszą być inne wersje programów? i musi pisać w opisie windows 7?

Nie to praktycznie nie ma znaczenia, sam mam Win7 Ult x64 i wszystko chodzi(oprócz Fable’a (stricte: 16-bit ;])) - podaj jakich programów nie możesz uruchomić.

Uruchom Diskeeper 2009 ProPremium 13.0.844 PL! ponadto jest wiele programów,które niestety nie działają pod 64 bit Są już niektóre programy przystosowane do 64 choćby RAR.Chcąc wiedzieć które naprawdę nie działają należałoby po kolei instalować w ramach testu.Może gdzieś krąży informacja,które programy nie przystosowane do 64 bit nie działają na tym systemie.

-.- 98% programów z 32-bitowego systemu pójdzie na 64-bit -.- niezgodność wynikać może tylko z ręcznego określania adresów zmiennych przez programistę lub ich niepoprawnego przetwarzania(również głupi programista) + każdy program można zastąpić innym więc i tak no-problem

Jest tak, że programy 32 bitowe , działają w architekturze 64 bitowej. Odwrotnie nie koniecznie.

Większość programów dedykowanych dla XP lub Vista działa w Windows 7.

Proszę zobacz programy tylko dla wersji 64 bitowej

http://64-bity.pl/Download/

http://www.x64bitdownload.com/

Ja się jeszcze nie spotkałem z programem 32bit który by mi nie działał na x64. Są problemy z programami 16 bitowymi ale z 32 nie ma praktycznie wcale.

mi nie działa counter strike 1,6 steam na 7mce 64bit. pokazuje się plansza CS’a i bum do pulpitu :stuck_out_tongue:

to nie wina cs’a - mi działa :stuck_out_tongue:

Bo pewnie sam coś robisz źle. Jedziesz na systemowych driver-ach lub strachy i zapewne nie zaktualizowałeś bibliotek DirectX.

Dodane 10.10.2010 (N) 18:12

A jakie to programy ci nie działają ?

nie sądzę, divery dostarczone przez asusa jak i najnowsze catalisty to samo, dx 11 nie jest obsługiwane przez CS’a więc co ma update do tego, chyba, że trza wrzucić jakieś stare biblioteki. może to jest kwestia renderingu… może jakiś cfg trza zmienić, inne aplikacje steam działają jak Mafia 2. na

na catalistach mobile 10.8 wreszcie się odpaliła :wink:

wina jest dx - musisz doinstalować 9-tkę

a tak imo to przestaw się na opengl