Programy nie działają, komputer nie wyłącza sie

Witam,

mam problem, miałem włączonych kilka programów między innymi Google Chrome i MineCraft

nagle Chrome się co chwile zawieszał i nic sie robić nie dało… Więc zrestartowałem komputer,

ładnie komputer się właczył ale gdy mają się włączyć programy np. Anty Wirus nic się nie dzieje żadnego programu nie da się włączyć, a komputera nie da się wyłączyć… Ctrl+Alt+Del działa ale nie da się wyłączyć żadnego programy przez Procesy, a gdy włączę Plik->Uruchom cały Menadżer ma brak odpowiedzi…

Nie wiem o co chodzi ;( Może napisałem do złego działu, albo źle napisałem temat to przepraszam…

Z góry dziękuje za pomoc…

P.S.: Nie chcę robić formata, mam ważne pliki, i nie mam płyty z Windows XP(zgubiłem gdzieś)

Sprawdź czy problem występuje w trybie awaryjnym.

Po uruchomieniu komputera naciskaj klawisz F8 i wybierz tryb awaryjny lub awaryjny z obsługa sieci.

Wychodzi mi czarny ekran z niebieskim oknem na którym pisze:

Please select boot device:

1st FLOPPY DRIVE

SATA: 3M-MAXTOR STM3320613AS

CDROM: 3S-ASUS DRW-20B1LT

USB: Generic Compatc Flash

USB: Generic SD/MMC

USB: Generic MS/MS-PRO

USB: Generic SM/xD-Picture

W takim razie sprawdź klawisz F5

Awaryjny z obsługą sieci, programy się włączają(Nie autostart), komputer poprawnie sie wyłącza…

Programy z autostartu nie uruchamiają się w awaryjnym i to jest zupełnie normalne.

Jeżeli coś blokuje system w normalnym trybie to jakiś program ochronny (antywirusowy) lub trojan.

Testowo możesz odinstalować program antywirusowy.

Najpierw pokaż logi z OTL:

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html