Programy niezbędne po czystej instalacji OS - ASUS K53SJ

Witam,

Posiadam laptopa Asus K53SJ. Zastanawiam się nad wgraniem do niego czystej kopii systemu Windows (póki co mam recovery). Chciałem się zapytać jakie programy od Asusa powinienem zainstalować, pomijając te zbędne.

Pozdrawiam.

Podstawa to sterownik do Chipsetu.

Następnie wchodzisz do Menadżera urządzeń i sprawdzasz czy są jakieś wykrzykniki i instalujesz potrzebne sterowniki.

Możesz też skorzystać z ASUS Live Update Utility.

Live update jest do kiczu, ja nie instaluję tylko boost’a, steru od intela i a reszta sama się pobiera i system działa szybko, prawidłowo - bez zamuleń, przycinek, a pogrywam w diablo 3 na poziomie 40/50 fps przy full detalach

Podstawa to sterowniki i klawisze funkcyjne, a reszta jest zbędna albo da się zastąpić lepszymi odpowiednikami.

Sterowniki - wiadomo, najnowsze ze stron producenta sprzętu jaki masz, a klawisze funkcyjne w ASUSie aby działały prawidłowo to musisz zainstalować

  1. ATK100 - sterownik to podstawa

  2. ATKOSD2

  3. ATK HotKey

  4. Wireless Console (choć to nie wymagane ale nie zaszkodzi)

Wszystkie te rzeczy znajdziesz na stronie producenta.

A co z programami takimi jak:

ASUS Sonic Focus

Power4Gear Hybrid

Fast Boot

LifeFrame

To instalować ?

ASUS Sonic Focus - nie spotkałem, albo nigdy nie istalowałem i dlatego nie wie co to

Power4Gear Hybrid - to coś w tylu planów zasiania , mozesz zainstalować ale nie jest to wymagane, ja nie uzywałem

Fast Boot - tego też nie instalowałem wiec nie iwem co to

LifeFrame - to program do kamery, tu mozesz zrobić zdjęcie z kamery albo nagrać film, zależy czy potrzebujesz, dla mnie skype wystarczał

Sonic focus to taki bajeros od dźwięku, jednakże nie korzystam z tego bo posiadam na tyle odpowiedni sprzęt że nie jest to u mnie wymagane.

Bez power4gear się nie obejdzie, to on zarządzą wydajnością.

Fastboot wyłącza jakieś procesy aby komp szybciej się odpalał.

Lifeframe zbędne. Zawsze blokuję dostęp do kamery.