Programy po uruchomieniu systemu nie startują

witam. od kilku dni po uruchomieniu windowsa xp profesjonal nie mogę uruchomić żadnych programów dopiero po 10 minutach zaczynają działać co mogę z tym zrobić?

Na Twoim miejscu zacząłbym od wyczyszczenia komputera ze wszelkich śmieci włącznie z czyszczeniem rejestru systemowego oraz przeprowadził defragmentację partycji systemowej.

Wszelkie programy do tego przeznaczone znajdziesz na DP.

Jeśli to co proponował SnykeShadow , przeczyszczenie śmieci plikowych i rejestru oraz defragmentacja nie poprawi sytuacji. To przeskanuj dysk programem http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html i zapodaj screeny z zakładek: Benchmark (prękość odczytu czy nie jest za niskie) oraz zakładki Health (Smart). Możesz też przeskanować Error Scan czy pojawią się bad sektory czerwone kwadraciki czy całe będzie zielone. Jeśli Benchmark będzie pokazywał niską prędkość odczytu to skanowanie Error Scan może trwać zbyt długo i mozna odpuścić.

skanowałem system w poszukiwaniu błędów i nic nie wykrył dyfragmentowałem rejestr i dysk twardy oraz usunąłem wszelkie śmiecie i nadal to samo

Zapodaj screeny z HD-Tune z zakładek opisanych we wcześniejszym poście.

Usuń zbędne aplikacje, które startują wraz z systemem

GuiiHz , dobrze prawi - “odchudź” autostart

start > uruchom > msconfig > uruchamianie i odznacz wszystko oprucz antywirusa > zastosuj > restart

z defragmentowałem rejestr dysk twardy, wyłączyłem wszystko z autostartu oprucz antywirusa, usunąłem pliki tymczasowe i błędne wpisy rejestru system widać że przyśpieszył ale zaraz po włączeniu coniekture programy nie działają.

Jakie programy nie chcą Ci się uruchamiać?

Kto słyszał, że w autostarcie wyłącza się wszystko oprócz antywirusa – przecież tam też są programy systemowe? Tego tak się nie robi.

Owszem start > uruchom > msconfig, >… ale w zakładce Ogólne zaznacza się opcję Uruchamianie selektywne i dopiero przechodzi się do zakładki Uruchamianie. Wtedy dopiero patrzymy, co pozostało i co możemy ewentualnie wyłączyć. Kolejnym krokiem jest przejście do zakładki usługi, w której zaznaczamy Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft i tak samo patrzymy, co pozostało i co możemy ewentualnie wyłączyć.

Można pominąć odznaczenie opcji Ukryj wszystkie usługi firmy, Microsoft i wyłączać poszczególne usługi, ale w tym wypadku trzeba dysponować wiedzą w tym temacie.