Programy pokazują się poza granicami monitoru

(Czoug) #1

Jak w temacie, chodzi o programy Internet Explorer oraz MathType, tylko w ich przypadku po otwarciu "pokazują sie" na prawo od monitora( wiem o tym tylko dlatego,ze po kliknieciu na zakladke I.E. na pasku zadan widze jak obraz smiga za ekran). Prosze o pomoc,

(velover) #2

Co do internet explorera, spróbuj uruchomić go kilka razy, a następnie prawy przycisk na grupę na pasku zadań, i kaskadowo.

Przy włączonym programie możesz zmniejszyć maksymalnie rozdzielczość, a następnie ją przywrócić. Może pomoże

(Grzesiekj) #3

Cześć.

Wygląda to tak jakby był podłączony drugi monitor i aplikacja była przeniosiona na drugi ekran. Może sprawdź w ustawieniach czy nie jest włączona opcja dual view, clone czy co tam jeszcze.

(Czoug) #4

tzn? jesli klikne PPM na I.E. to moge go przeniesc(niewiem jak), rozmiar(tez nie wiem, bo dostaje zamiast kursora dwie szczalki pod katem prostym i nic sie nie dzieje)

Nigdy nie mialem 2 monitorow podlaczonych, mozesz napisac jak to sprawdzic?

ps. wydaje mi sie ze moze ktos kiedys bawil sie oknem I.E. i tak bardzo je przesunal ze juz go calkiem nie widac

(Grzesiekj) #5

Cześć.

Przełącz się tak aby aktywne było okno aplikacji poza ekranem i spróbuj tak: alt+spacja - wywołasz menu okna, wybierz kursorem opcję "przesuń" i powinieneś móc przesuwać okno. Jak będzie widoczne to daj enter.

(Czoug) #6

niestety opcja alt+spacja nie dziala(pewnie dziala ale pojawia sie tez poza ekranem...) moge tylko uzywac opcji PPM na I.E. na pasku zadan

(Grzesiekj) #7

alt+spacja później klawisz "e" (przenieś) i kursorem przenosisz okno.

(Czoug) #8

tak probowalem, ale klikam lewym przyciskiem, myszy nic, prawym, nic oba naraz i tez nic :frowning:

(Grzesiekj) #9

Spokojnie, spróbuj sobie na jakimś otwartym oknie, które widzisz (np otwórz Mój komputer). Dla przypomnienia F11 - włącza i wyłącza full screen.

(Czoug) #10

Lee, juz wiem. Wystarczylo tak:

PPM na okno programu(np. I.E.) wybrac przenies i przytrzymujac myszke przeciagnac (w moim przypadku w lewo), tak dlugo az nie pojawi sie zadane okienko. Pomyslalem dopiero o tym wtedy, gdy probujac przeniesc moj komputer, gdyz wskazowka myszy do przesuwania pojawia sie na obrzezu okna, a okno mozna przesunac tylko przytrzymujac "ramke" okna. Dzieki chlopaki za checi ;]