Programy pokazują się poza granicami monitoru

Jak w temacie, chodzi o programy Internet Explorer oraz MathType, tylko w ich przypadku po otwarciu “pokazują sie” na prawo od monitora( wiem o tym tylko dlatego,ze po kliknieciu na zakladke I.E. na pasku zadan widze jak obraz smiga za ekran). Prosze o pomoc,

Co do internet explorera, spróbuj uruchomić go kilka razy, a następnie prawy przycisk na grupę na pasku zadań, i kaskadowo.

Przy włączonym programie możesz zmniejszyć maksymalnie rozdzielczość, a następnie ją przywrócić. Może pomoże

Cześć.

Wygląda to tak jakby był podłączony drugi monitor i aplikacja była przeniosiona na drugi ekran. Może sprawdź w ustawieniach czy nie jest włączona opcja dual view, clone czy co tam jeszcze.

tzn? jesli klikne PPM na I.E. to moge go przeniesc(niewiem jak), rozmiar(tez nie wiem, bo dostaje zamiast kursora dwie szczalki pod katem prostym i nic sie nie dzieje)

Nigdy nie mialem 2 monitorow podlaczonych, mozesz napisac jak to sprawdzic?

ps. wydaje mi sie ze moze ktos kiedys bawil sie oknem I.E. i tak bardzo je przesunal ze juz go calkiem nie widac

Cześć.

Przełącz się tak aby aktywne było okno aplikacji poza ekranem i spróbuj tak: alt+spacja - wywołasz menu okna, wybierz kursorem opcję “przesuń” i powinieneś móc przesuwać okno. Jak będzie widoczne to daj enter.

niestety opcja alt+spacja nie dziala(pewnie dziala ale pojawia sie tez poza ekranem…) moge tylko uzywac opcji PPM na I.E. na pasku zadan

alt+spacja później klawisz “e” (przenieś) i kursorem przenosisz okno.

tak probowalem, ale klikam lewym przyciskiem, myszy nic, prawym, nic oba naraz i tez nic :frowning:

Spokojnie, spróbuj sobie na jakimś otwartym oknie, które widzisz (np otwórz Mój komputer). Dla przypomnienia F11 - włącza i wyłącza full screen.

Lee, juz wiem. Wystarczylo tak:

PPM na okno programu(np. I.E.) wybrac przenies i przytrzymujac myszke przeciagnac (w moim przypadku w lewo), tak dlugo az nie pojawi sie zadane okienko. Pomyslalem dopiero o tym wtedy, gdy probujac przeniesc moj komputer, gdyz wskazowka myszy do przesuwania pojawia sie na obrzezu okna, a okno mozna przesunac tylko przytrzymujac “ramke” okna. Dzieki chlopaki za checi ;]