Programy projektowe


(Maciejnyszak) #1

Witam

Mam pytanie w jakim programie byl zrobiony taki schemat sufitu.

1f158f3e7ee0dad5m.jpg


(Veers) #2

Czy to jest jakiś quiz? Pytam, bo może jakieś nagrody są przewidywane ...

  • AutoCAD 3D

  • Corel DESIGNER Technical Suite

  • CorelCAD

  • GstarCAD 2012

  • KOMPAS-3D

  • Alibre Design CAD 3D

  • Rhino

  • Catia

... a znam nawet kogoś, kto spokojnie dałby radę narysować coś takiego w Paintcie (tyle że zajęłoby mu to .....)


(Maciejnyszak) #3

Dzięki za odpowiedź a quiz to nie jest żaden poprostu szukam jakiegoś programu żeby zaprojektować sufit podwieszany


(Veers) #4

Cóż .... to co pokazałeś - to raczej dotyczyło kwestii rysowania. Jeśli chodzi o PROJEKTOWANIE (w moim odczuciu zachodzi tu potrzeba obliczeń np. wytrzymałościowych) - to trzeba szukać "na innej półce". Albo programów specjalistycznych, albo Catia uzupełniona odpowiednimi wtyczkami.


(Maciejnyszak) #5

Chodzi mi konkretnie o kwestie rysowania


(Veers) #6

No to jak powyżej + wiele innych. Na rynku naprawdę jest sporo tego typu aplikacji (stąd na wstępie podstępnie zapytałem się czy to quiz :wink: )


(Maciejnyszak) #7

Dzięki a są w śród nich jakieś darmowe


(Veers) #8

Kompas 3d - ale o ile mnie pamięć nie myli - z wyłączeniem zastosowań komercyjnych. Ale na pewno są również inne - bo jak mówiłem - aplikacji tego typu jest całkiem sporo.


(pstrowsky) #9

Były, i to nawet dość sensowne ale tylko do rysunku 2D i do użytku domowego - http://www.dobreprogramy.pl/DoubleCAD-XT,Program,Windows,17414.html ktoś pisał, że wersja angielska jest również do użytku komercyjnego ale nie sprawdziłem tej informacji więc przekazuję jako pogłoskę :wink: Jeśli chodzi o rysunek 3D to można go bez kłopotów wykonać w darmowym Blenderze http://www.dobreprogramy.pl/Blender,Program,Windows,12876.html trzeba jednak pamiętać, że nie jest to program do projektowania CAD. Nauka rysunku w jakimkolwiek programie 3D to osobny rozdział i trzeba go liczyć w miesiącach ciężkiej pracy. Natomiast z niedarmowych jednym z najlepszych i najtańszych CAD'ów jest na pewno - http://www.dobreprogramy.pl/ZwCAD,Program,Windows,12781.html.


(Kaka') #10

maciek77 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif