Programy się nie otwierają po formacie

(Lecho1523) #1

Windows Xp Home Edition 32, SP3. Po formacie postanowiłem zainstalować na powrót programy której miałem przed nim i tu pojawił się problem… Przy próbie otwarcia np. Soulseek’a widnieje błąd: Nie znaleziono punktu wejścia procedury direct3dcreate9ex w bibliotece d3d9.dll. Gdy chcę otworzyć DFX audio enhancer widnieje komunikat że nie jest to prawidłowa aplikacja win 32, mimo że wcześniej normalnie działał. Przy włączaniu MaxRecorder: Nie znaleziono wejścia procedury Shcreateitemfromparsingname w bibliotece shell32.dll.

Mam net framework 4(zainstalował się razem ze sterownikami grafiki), wgrałem zaawansowane kodeki k lite(ale wątpię żeby miało to coś wspólnego). Jakieś pomysły?

(Bogdan_G) #2

Pobierz do utworzonego folderu directx 9.29 redist. Po wyodrębnieniu wszystkich, znajdziesz DXSETUP.exe i uruchomisz. To zsynchronizuje biblioteki w systemie. Potem usuniesz folder z pobranym directxem https://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html
Po restarcie komputera już powinno wszystko działać. Pewnie też Soulseek będziesz musiał przeinstalować.

(Lecho1523) #3

Niestety dalej to samo.

(JNJN) #4

Prosiłem, abyś wrzucił cały scren smart tego nowego dysku z najnowszego HD Tune Pro, opcja health.

A WU i zrobiłeś pełną aktualizację sytemu?

Plus HW Monitor i też wrzuć scren.

(Lecho1523) #5

Aktualizacje robiłem te które były narzucane przez system. Póki co nic nowego nie ma.

HW:

(JNJN) #6

Temperatury i dysk OK.

(Bogdan_G) #7

A sterownik grafiki, to?
Ponowna rejestracja pliku d3d9.dll poleceniem regsvr32 d3d9.dll

(JNJN) #8

Lub dodatkowo przekopiuj ten plik do głównego katalogu programu, który daje taki komunikat,restart i sprawdź.

I wiele programów nowo instalowanych może mieć problem na XP?

Edit:

Ten XP to oryginał, czy jakiś wynalazek? i najlepiej instalować od razu XP z SP3, a nie najpierw XP, a później dogrywać SP3.

I taki program, to może tylko teoretycznie pracować na XP??? trzeba by używać wersji o wiele starszej.

http://en.freedownloadmanager.org/Windows-PC/Max-Recorder.html

Tak więc te wersje mogą pracować lub nie muszą.

(Lecho1523) #9

Nie można zarejstrować tego pliku.

Mam oryginał Windows Xp Home z SP2.

Skopiowałem, też nic.

NVIDIA DRIVERS GeForce 340.52

(JNJN) #10

A masz zainstalowany SP3? + mnóstwo poprawek systemowych?

Może używasz programów z uszkodzonego dysku?

(Lecho1523) #11

Tak SP3 wgrałem, a poprawki te które instalowały się automatycznie. Uszkodzony dysk odłączałem i też nic.

(JNJN) #12

Te programy które się nie uruchamiają ściągałeś z neta, czy brałeś np: ze starego dysku?

(Lecho1523) #13

Świeże z neta.

(JNJN) #14

No więc jak pisałem, to że napisano, że pracują na XP wcale nie znaczy, że tak jest???

Ewentualnie trzeba szukać starych wersji tych programów.

(Lecho1523) #15

Ok, tylko dziwne że raptem dwa tygodnie temu przed awarią starego dysku, te same programy działały mi na tym samym windowsie.

(JNJN) #16

To nie był ten sam XP, tylko kiedyś zainstalowany XP. Czyli musisz dać do serwisu, bo sobie nie radzisz?

(Lecho1523) #17

W sensie ten sam z system z tej samej płytki i te same sterowniki. Z serwisem się wstrzymam, najpierw chcę sprawdzić czy Win7 pójdzie mi normalnie, tylko muszę ogarnąć jeszcze instalację… Może Virtualboxem…