Programy się nie otwierają po formacie

Windows Xp Home Edition 32, SP3. Po formacie postanowiłem zainstalować na powrót programy której miałem przed nim i tu pojawił się problem… Przy próbie otwarcia np. Soulseek’a widnieje błąd: Nie znaleziono punktu wejścia procedury direct3dcreate9ex w bibliotece d3d9.dll. Gdy chcę otworzyć DFX audio enhancer widnieje komunikat że nie jest to prawidłowa aplikacja win 32, mimo że wcześniej normalnie działał. Przy włączaniu MaxRecorder: Nie znaleziono wejścia procedury Shcreateitemfromparsingname w bibliotece shell32.dll.

Mam net framework 4(zainstalował się razem ze sterownikami grafiki), wgrałem zaawansowane kodeki k lite(ale wątpię żeby miało to coś wspólnego). Jakieś pomysły?

Pobierz do utworzonego folderu directx 9.29 redist. Po wyodrębnieniu wszystkich, znajdziesz DXSETUP.exe i uruchomisz. To zsynchronizuje biblioteki w systemie. Potem usuniesz folder z pobranym directxem https://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html
Po restarcie komputera już powinno wszystko działać. Pewnie też Soulseek będziesz musiał przeinstalować.

Niestety dalej to samo.

Prosiłem, abyś wrzucił cały scren smart tego nowego dysku z najnowszego HD Tune Pro, opcja health.

A WU i zrobiłeś pełną aktualizację sytemu?

Plus HW Monitor i też wrzuć scren.

Aktualizacje robiłem te które były narzucane przez system. Póki co nic nowego nie ma.

HW:

Temperatury i dysk OK.

A sterownik grafiki, to?
Ponowna rejestracja pliku d3d9.dll poleceniem regsvr32 d3d9.dll

Lub dodatkowo przekopiuj ten plik do głównego katalogu programu, który daje taki komunikat,restart i sprawdź.

I wiele programów nowo instalowanych może mieć problem na XP?

Edit:

Ten XP to oryginał, czy jakiś wynalazek? i najlepiej instalować od razu XP z SP3, a nie najpierw XP, a później dogrywać SP3.

I taki program, to może tylko teoretycznie pracować na XP??? trzeba by używać wersji o wiele starszej.

http://en.freedownloadmanager.org/Windows-PC/Max-Recorder.html

Tak więc te wersje mogą pracować lub nie muszą.

Nie można zarejstrować tego pliku.

Mam oryginał Windows Xp Home z SP2.

Skopiowałem, też nic.

NVIDIA DRIVERS GeForce 340.52

A masz zainstalowany SP3? + mnóstwo poprawek systemowych?

Może używasz programów z uszkodzonego dysku?

Tak SP3 wgrałem, a poprawki te które instalowały się automatycznie. Uszkodzony dysk odłączałem i też nic.

Te programy które się nie uruchamiają ściągałeś z neta, czy brałeś np: ze starego dysku?

Świeże z neta.

No więc jak pisałem, to że napisano, że pracują na XP wcale nie znaczy, że tak jest???

Ewentualnie trzeba szukać starych wersji tych programów.

Ok, tylko dziwne że raptem dwa tygodnie temu przed awarią starego dysku, te same programy działały mi na tym samym windowsie.

To nie był ten sam XP, tylko kiedyś zainstalowany XP. Czyli musisz dać do serwisu, bo sobie nie radzisz?

W sensie ten sam z system z tej samej płytki i te same sterowniki. Z serwisem się wstrzymam, najpierw chcę sprawdzić czy Win7 pójdzie mi normalnie, tylko muszę ogarnąć jeszcze instalację… Może Virtualboxem…