Programy startowe

(alicja1956) #1

Witam!
Przy starcie włącza mi się dużo “zaplanowanych zadań” (35) - zauważyłam je w programie GlaryUtilities.Czy mógłby mi ktoś doradzić które z nich mogę wyłączyć z autostartu?

(Veers) #2

Pewnie; ktoś dysponujący szklaną kulą z interfejsem internetowym lub bezpośrednim dostępem do twojego komputera …

(Astor44) #3

Otwórz systemowy Harmonogram zadań, rozwiń na cały ekran, na lewym pasku kliknij pozycję Biblioteka Harmonogramu zadań i pokaż na forum obrazek górnej części tego okna (poszczególne zaplanowane pozycje).

(krystian3w) #4

Albo z autoruns, zakładka “scheduled tasks” - https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns

Skan można zapisać do pliku .arn, potem skompresować do zip (wyślij do > archiwum skompresowane) i można przejrzeć w miarę wygodnie w Autoruns.

Plik zip można na forum wrzucić przyciskiem: image

(pocolog) #5

Chociaż jeśli tam jest taki burdel to może lepiej od razu założyć temat w dziale bezpieczeństwo? Harmonogram i autostart też jej chyba wyczyszczą…

(krystian3w) #6

Tak wyczyszczą, widać w FRST.

(alicja1956) #7

-czy to wystarczy?
Dodam tylko,że ten komputer mam dopiero od miesiąca.Prawdopodobnie przy jego zagospodarowywaniu narobił się ten bałagan.Kojarzy mi się,że w poprzednim było tego dużo mniej.

(alicja1956) #8

Autoruns

(Astor44) #9

Wiekszość owych “zaplanowanych zadań” masz wyłączoną, czyli nie ma się czym przejmować.
Tym, co pokazuje Glary Utilities też nie ma się co przejmować.
Warto jeszcze PPMyszy na pozycji usunąć w ogóle pierwszą pozycję z pierwszego obrazka. Jest kompletnie niepotrzebna.
Natomiast dobrze jest włączyć (też PPMyszy na pozycji) dwie pozycje związane z Google Update (na pierwszym obrazku trzecia i czwarta od dołu).

(alicja1956) #10

Zrobione-wielkie dzięki za pomoc.Pozdrawiam!