Programy startowe

Witam!
Przy starcie włącza mi się dużo “zaplanowanych zadań” (35) - zauważyłam je w programie GlaryUtilities.Czy mógłby mi ktoś doradzić które z nich mogę wyłączyć z autostartu?

Pewnie; ktoś dysponujący szklaną kulą z interfejsem internetowym lub bezpośrednim dostępem do twojego komputera …

Otwórz systemowy Harmonogram zadań, rozwiń na cały ekran, na lewym pasku kliknij pozycję Biblioteka Harmonogramu zadań i pokaż na forum obrazek górnej części tego okna (poszczególne zaplanowane pozycje).

1 polubienie

Albo z autoruns, zakładka “scheduled tasks” - https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns

Skan można zapisać do pliku .arn, potem skompresować do zip (wyślij do > archiwum skompresowane) i można przejrzeć w miarę wygodnie w Autoruns.

Plik zip można na forum wrzucić przyciskiem: image

1 polubienie

Chociaż jeśli tam jest taki burdel to może lepiej od razu założyć temat w dziale bezpieczeństwo? Harmonogram i autostart też jej chyba wyczyszczą…

Tak wyczyszczą, widać w FRST.

-czy to wystarczy?
Dodam tylko,że ten komputer mam dopiero od miesiąca.Prawdopodobnie przy jego zagospodarowywaniu narobił się ten bałagan.Kojarzy mi się,że w poprzednim było tego dużo mniej.

Autoruns

Wiekszość owych “zaplanowanych zadań” masz wyłączoną, czyli nie ma się czym przejmować.
Tym, co pokazuje Glary Utilities też nie ma się co przejmować.
Warto jeszcze PPMyszy na pozycji usunąć w ogóle pierwszą pozycję z pierwszego obrazka. Jest kompletnie niepotrzebna.
Natomiast dobrze jest włączyć (też PPMyszy na pozycji) dwie pozycje związane z Google Update (na pierwszym obrazku trzecia i czwarta od dołu).

2 polubienia

Zrobione-wielkie dzięki za pomoc.Pozdrawiam!

1 polubienie