Programy startujące wraz komputerem, które można odznaczyć?

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, jeśli nie to proszę o przeniesienie.

Wracając do tematu, czytałem, że warto zobaczyć jakie programy startują wraz z systemem przez co wydłużają jego otwarcie,tak więc wszedłem do msconfig i tam w zakładce “uruchamianie” mam:

Menedżer Realtek HD Audio

HD Audio Background Process

Splashtop Connect IE

Splashtop Connect

avast! Antywirus

Dolby Profile Selector

Catalyst Control Center

Każdy jest zaznaczony ptaszkiem czyli chyba uruchamia się wraz ze startem komputera, tak? Hmm zastanawiam się czy czegoś z tego nie wyłączyć? Nie widzę żadnych plików Windows’owych, w XP kojarzę, że chyba coś tam było? Ogólnie bardzo zastanawia mnie ten Splashtop, co to w ogóle jest? Zainstalowało mi się, to podczas instalacji sterownika do zintegrowanej karty graficznej, ale nie mam pojęcia czy jest to potrzebne? W programach mam dwa Splashtopy Connect (IE i Firefox), ale to zainstalowało mi się podczas pierwszego instalowania sterownika z płyty głównej. Natomiast ten Splashtop z msconfig jest na dysku C, w folderze "pliki programów x86) i widzę, że zajmuje 42MB. Zastanawia mnie czy ten program jest mi do czegoś potrzebny, czy mam go (czy mogę go spokojnie) odinstalować? Na pewno nigdy świadomie go nie używałem, nawet nie wiem do czego on służy, ale jeśli ma wpływ na działanie całego komputera to niech zostanie.

Realtek Audio, Dolby PS i HD Audio, to rozumiem, że programy od dźwięku. Też nie wiem czy jest konieczne by startowały wraz z systemem? Zresztą wraz ze sterownikiem zainstalował się program Dolby Home Theater, za bardzo nie wiem czy skorzystam z tego programu, tzn. póki co nie wiem do czego może mi się przydać :slight_smile:

Antywirus myślę że chyba może zostać. Catalyst to chyba coś związanego z grafiką od procesora, albo i z całym procesorem, tak więc chyba też zostawić?

Jak patrzyłem rano, to było tam jeszcze Zynga, ale jakoś teraz tego nie ma. To też wiem, że zainstalowało się podczas instalacji sterownika, usunąłem skrót z pulpitu, nie mogę za bardzo znaleźć gdzie to jest na komputerze, teraz widzę, że sporo tego w tym Splashtop, ale też coś gdzieś jest w C/użytkownicy, ale nie mogę za bardzo tego znaleźć… Teraz widzę, że chyba jest w niewidocznym folderze.

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Możesz odznaczyć wszystko oprócz Avasta.

Splashtop to zdalny pulpit. Przy okazji wejdź w PanelSterowania i odinstaluj ten program.

Czyli tego Splashtopa mogę spokojnie odinstalować z komputera?

Możesz.

Jak już tam jesteś to wejdź w zakładkę usługi - zaznacz ukrywanie usług Microsoft i napisz co tam masz.

A gdzie konkretnie są te usługi, bo nie widzę takiej zakładki? Tzn. szukam w panelu sterownia w tym miejscu gdzie jest usuwanie programów, chyba że jest to gdzie indziej? :slight_smile:

Szukaj w opcjach msconfig i wejdź w zakładkę usługi…

Ok, mam. Tak więc są tam: (tzn. rozumiem, że mam zaznaczyć to “ukryj wszystkie usługi Microsoft”? Wtedy zostają)

-AMD External Events Utility

-AMD Fuel Service

-avast

-Mozilla Maintenance Service (tutaj mam że zatrzymano)

-Splashtop Connect Service

-Splashtop Connect Firefox Software Updater Service

-Splashtop Connect IE Software Updater Service

Jeszcze tego Splashtopa nie usunąłem, jak usunę to pewnie to zniknie z tej zakładki?

A jeszcze pytanie odnośnie odznaczenia programów startujących z systemem. Musze zmienić tam w zakładce “ogólne” na uruchamianie selektywne?

To na co czekasz?

Sprawdziłem. U mnie mam ustawione na selektywne - a nie zmieniałem tej opcji. Być może sama się przełącza w momencie ręcznego odłączania usług w kolejnej zakładce.

Wyłączyłbym AMD i Mozilla.

Możesz też z polecenia uruchom… odpalić aplikację services.msc - tu dopiero masz wszystkie usługi. Na dzień dobry możesz odłączyć WindowsSearch (czy coś takiego - indeksuje pliki na dysku celem ich szybszego odnalezienia w funkcji “szukaj”) - zupełnie nie potrzebne narzędzie, a zdecydowanie odciąża dysk.

Nie będę zakładał nowego tematu a mam jeszcze pytanie jak często aktualizować programy? Czy aktualizować zawsze gdy jest już nowa wersja? Z tego co widzę to np. Flash Player jest już większy numer niż obecnie posiadam, podobnie Change Viever. Ale też z drugiej strony wiadomo, że śledzi się tych aktualizacji na bieżąco, tak by od razu gdy się pojawi aktualizacja to ją zrobić.

Patrzę też na programy w panelu sterowania i zastanawia mnie: Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86, do tego jest jeszcze drugie takie samo tylko różnią się numerkami, i na koniec jeszcze trzeci MV C++ 2010 x64 R. Do czego jest to program, to jakiś program istotny dla systemu? Choć w zasadzie dwa pierwsze zajmują po ok500coś kb, ostatni 15mega.