Programy torrent na dystrybucji linuksa

Na wstępie proszę o dokładne przeczytanie postu, a dopiero później zabieranie głosu. Dziękuje.

Potrzebuje program torrent który będzie mi pobierał naraz około 10 plików, nie posiadających żadnych ograniczeń jeśli chodzi o prędkość ściągania. Jako że aktualnie testujemy w firmie programy torrent chcemy pobić ostatni rekord prędkości ściągania plików. Ostatnio pobieraliśmy Windows 2003 Server ze specjalnego servera Microsoft z prędkością 9,5MB/s teraz planujemy około 12MB/s (mamy łącze 20MB/s). Program musi posiadać w miarę rozbudowany interfejs graficzny, dobrze by było gdyby nie tracił połączeń podczas ściągania. Najlepiej żeby nie był oparty na Javie.

Proszę o wypowiedzi TYLKO ludzi którzy korzystają z polecanych programów.

Dziękuje i pozdrawiam.

każdy klient torrent (prawie) ma konfigurację ilości zadań aktywnych

to samo co wyżej

to samo w każdym kliencie można ustawić nieograniczoną prędkość pobrania

ważniejsza jest dla was wydajnośc programu czy jego wygląd - sprzeczność.

polecam uTorrent. emulowany na WINE

Turkissh , widać że masz małe pojęcie o tym co piszesz.

Azureus - nie wyciągniesz więcej niż 3MB/s ma wbudowane ograniczenie

bittorrent - tutaj nie mogliśmy wyciągnąć nawet 1,5MB/s

uTorrent - tego akurat nie testowaliśmy

Dużo by mówić poszukam recenzji z Grudnia tam kumple opisywali całe problemy z klientami torrent większość z nich ma ograniczenia prędkości i nie ma szans pobierać z większą…

Jedno nie wyklucza drugiego. Potrzebny nam program który można zareklamować jako przejrzysty graficznie.

Azureus - Oparty na java (wiem pisalo w poście)

Ale u kolegi przy łączu 6mb/s na dobrym torrencie (lub kilku) wyciągał max

rtorrent także wyciągał maxa

Innych nie testowaliśmy

___

wbudowane ograniczenie?

Szedł maxem na 6mb/s!! moge Cie zapewnić.

Nie polecalbym emulowania programu, mozesz wybrac azureus lub transmission (lżejszy)

***

Wiesz która to była wersja? bo jestem pewny że pól roku temu było to niemożliwe ponieważ dostaliśmy oficjalną wiadomość o założonej blokadzie, która ogranicza prędkość ściągania do 3MB/s. Mógłbyś podać więcej info na temat tego ściągania ?

Dzięki i tak nie brałem tego pod uwagę =]

// Bez OTów mi tu.

Kaka’

Kaz.

Polecam KTorrent - pod względem łatwości nawiązywania połączeń, “wyduszania” z łącza wszystkiego, co możliwe, funkconalności i konfigurowalności (rewelacyjny zestaw wtyczek) bije na głowę windowsowe klienty z utorrentem na czele i wszystkie testowane przeze mnie klienty linuksowe, a testowałem ich sporo. Z mojego doświadczenia - number one.

Naxx , bardzo dziękuje zapowiada się ciekawie czytając twój opis :).

Kaz.

wersja 3 na pewno ale dokłądnie nie powiem

puściliśy 4 dystrybucje linuksa (4 pliki z płytkami debiana), MDV, VLOS, SABAYON

Szło maxem

Oj właśnie się dowiedziałem, że ma być to program działający pod GNOME, w sumie nie wiem czemu … :confused:

Naxx , czy ten program jest dostępny pod GNOME ?

wszystkie są

Na officjalnej stronie KTorrent stoi informacja -

KTorrent

BitTorrent client for KDE

bo jest oparty na qt i wymaga bibliotek KDE ale można zainstalować na gnome czy na innych

ktorrent nie wiem czemu ale na gnome nie otwiera torrentów.

Jeżeli ma być oparty o GTK+ to może Deluge ?

rtorrent jest super.

Zawsze możesz któregoś z tych. klik.

Tak jak nr47 polecam Deluge Torrent. Próbowałem różnych programów, ale on najbardziej przypadł mi do gustu: prosty w obsłudze, łatwo się konfiguruje i ściąga niczego sobie.

Przetestowałem ktorrent i niestety nie spełnił wymaganych rzeczy ;/ nie da się przekroczyć 1MB/s, koledzy już sprawdzają czemu.

Polecam także zajżyć do tego tematu :

http://forum.aerosite.pl/topics35/klien … -vt777.htm

13,5MB/s osiągnięte na Deluge. To jest to =] gz