Programy typu mIRC i GameSpy kontra konflikt firewalli

“Unable to connect to server (Software caused connection abort)”

Taka piękna wiadomość pojawia mi się przy łączeniu się z POLnet mIRCem. Mam dziwne wrażenie że to wina firewalli, zwłaszcza że kiedyś tego nie było.

Mam ServicePacka2 i ZoneAlarm, oczywiście próbowałem wylączać jedno i drugie, a nawet oba na raz itp. itd.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podzielił sie wiedzą co z tym zrobić, a gdyby nie chodziło o formacik to jeszcze lepiej :smiley:

formacik zdecydowanie odpada.Jestes blokowany przez firewalla.Sprobuj ustawic firewalla tak aby nie blokował tego polaczenia.

Mam podobny problem, ale tak jak radzili na stronie GameSpy - mam otwartą drogę dla svhost.exe (tak chyba nazywał się ten plik) i to nie pomaga, tylko, że u mnie objawia się to tak, że ja zakładam pokój - wyświetla następujące okno:

Proxy or Firewall Detected.

GameSpy Arcade has detected that your computer’s internal IP address (192.168.1.44) is different than its external IP address (82.146.225.98). This may be caused by firewalls, a NAT proxies, or other unusual network configurations and may prevent you from hosting a game. Please see our Firewall Guide for further information. You can access it by choosing “Help with GameSpy Arcade” from the Help menu.

Ale zakładam pokój mimo to, dołącza do mnie jedna osoba - po kliknięci na “graj” ja wchodzę do odpowiedniego menu gry, a ta osoba zostaje zawieszona na czarnym ekranie.

Jak juz napisałem - zajrzałem do porad na stronie G-spy. Była też tam lista portów, które muszą być otwarte. Czy jeśli ustawię te porty jako otwarte, to nie narażam się na coś? (bo logika nakazuje że tak). Nie ukrywam, że jeśli to nie jest bezpieczne, to prosiłbym o inny sposób.