Programy typu "UWAGA" ...? / dyskusja

Jest tego od za…nia w TV, nonstop cos pokazuja, wychodzi prawda najaw, ale czy aby to dobre jest :? i warte świeczki w naszym kraju :?

To samo z programami, “kryminalni”, “granice”, “w11” przecież kazdy wie jak sie zyje w Polsce, wystarczy wyjść na ulice :?

Tworzy się takie programy, które widzowie chcą oglądać.

I tyle na ten temat. :smiley:

Według mnie tego typu programy są do bani (mówię o Uwadze, Interwencji) Kryminalni są całkiem spoko. Po co komuś wiedzieć, że kobita z dajmy na to Wałowic zamknęła dzieci w beczce na ogórki ?

Wszystko to jest w złym smaku…albo bez

PZDR


Asterisk

Ale sami looknijcie dziennikarze coraz częściej ujawniają jakieś afery m.in. z politkami.

i co z tego jak i tak to nic nie daje

Ujawnią jakąś aferę, zaraz przedawnią, a tak w ogóle to jest ona przykrywaką dla jeszcze innej ściemy.

Na mój gust za duża kasa jest tam “na górze” żeby jakiś dziennikarz, czy nawet cały tabun mógł im coś zrobić (co najwyżej dużo zdjęc :smiley: )

PZDR

uwaga jest dobra. naglasniaja te sprawy o ktorych musi byc glosno. niedawno byla afera w sprawie firmy CONSTAR i gdyby nie oni to dalej bysmy jedli te g…

Czy znasz kogoś kto rozchorował się czy miał jakieś nieprzyjemności z powodu żarcia ? Ja nie. To chyba wystarczy. Teraz w dobie prawników nie można sobie pozwolic na sprzedawanie jakiegoś badziewia. Zaoszczędzą na materiałach 50 tys zł a wydadzą odszkodowania 200 tys. Bez sensu.

PZDR

jadasz w McDonaldzie ? tam nietrza nic ujawniać by niejeść :smiley:

Z drugiej jednak strony wiem jak dziennikarze potrafią tworzyć własną rzeczywistość.

Prosty przykład - znam sprawę dokładnie bo miała miejsce w moim mieście.

Pobicie w szkole - matka ucznia zgłasza się do red. Wrony (TVN “Pod napięciem”)

Przyjeżdza ekipa i kręci program o zjawisku fali w szkole.

Wszystko pięknie i ładnie ale…

  1. Przypadek był pojedynczy - zdarzają się takie i każdy kto chodził do szkoły o tym wie.

  2. Fala to gnębienie młodszych - tu młodszy pobił starszego od siebie

  3. Redaktor wcześniej umawia się kogo będzie dopuszczał do głosu

(mówię o “gapiach” i chyba nie muszę mówic o tym co te osoby mają do powiedzenia)

  1. Kiedy program zaczyna się sypać red. Wrona i tak puentuje to wszystko stwierdzeniem

że w szkolach fala jest i coś z tym trzeba zrobić… :lol:

Otóż to. Strumienianin ma rację. Media nie są obiektywne, nie szukają prawdy tylko materiału i jak największych pieniędzy.

Programy typu “Uwaga”, “Interwencja” powinny być wywalone z ramówek, ponieważ wyrabiają błędne poglądy na temat wielu, wielu rzeczy…

Niektore sprawy powinny sie znalesc tylko w 997 (zwlaszcza te z beczkami ) Za duzo jest tych programow, ale robia dobrze - w kazdym razie nie ma takiej korupcji… zreszta gdyby nie media to nie wyobazam soie co by sie stalo z Polska…

Wolny kraj, się nie podoba… się nie ogląda… takie moje zdanie :wink:

Ale sie płaci, nawet jak się nie podoba :twisted:

Płacisz tylko za TVP z obowiązku :PPP

Uważam, że te programy są niepotrzebne, choć często są naciągane fakty.

PS Za jakiś czas (najwcześniej pod koniec roku) ma zacząć nadawanie kanał takiego typu, jak współczesne gazety brukowce :smiley:

Z tym się zgadzam. Nawet najmniejsza notatka w gazecie nie jest obiektywna. Ale mamy w końcu rozum, więc czasem warto z niego skorzystć.

Niemniej tego typu programy są potrzebne. Chociażby sprawa Constaru (potem niewiadomo skąd ludzie mają wrzody żołądka itp.), pedofilia, czy paranoja ZUS-u (szkoda tylko, że z tej sprawy nic nie wynika :frowning: ). Większość takich rzeczy nie ujrzała by światła gdyby nie reporterzy.

A jak komuś się takie programy nie podobają to…

Z pedofilią i tego typu odchyleniami to jest jeszcze inna bajka. Walka dziennikarzy z nią jest dość bezsensowna. Dobrze. że powiedzieli o takim zjawisku, ale temu powinni zapobiegać rodzice (pogadać z dziećmi zamiast oglądać panią Drzyzgę).

Natomiast szczytem…nie wiem jak to określić są reportaże typu: Ania ma 7 lat, od 6 choruje ma coś tam, ma 5 rodzeństwa, jej rodziców nie stać na leczenie. Daj pan kasę.

Działacze z fundacji chcą być tacy dobzi to niech się podzielą swoją kurcze 7 tysięczną pensyją a nie od kogoś dębią. Nikomu nie jest lekko.

PZDR