Programy użytkowe na Kali Linux

Witam.

Czy na Kali Linux można instalować programy jak na Ubuntu? Jest tam jakieś “centrum aplikacji” podobne do tego z popularnych Linuxów? Czy każdy program działający na np. Ubuntu można zainstalować na Kali?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Jeśli umiesz to możesz zainstalować na każdym linuxie wszystkie aplikacje, nawet te z AUR. Ale pomijając to, to Kali linux to zwykłe distro, które po prostu ma inny zestaw aplikacji na start, więc tak, możesz instalować aplikacje. A co do centrum aplikacji, to raczej nie ma. Na kalim używa się synaptica lub konsoli, ale ręki nie dam sobie uciąć, bo tego linuxa nie używałem (czyste płyty mi się skończyły a do sklepu mi się iść nie chce ;)).

Czy pobieranie i instalacja programów bez centrum aplikacji na linuxie wygląda jak na Windows tzn. szuka się linku w internecie i pobiera?

Nie znam dystrybucji która by nie miała czegoś do zarządzania oprogramowaniem. Kali Linux bazuje na Debianie, więc do dyspozycji masz apt-get, aptitude albo graficznego Synaptica (jeżeli nie ma domyślnie, to pewnie da się doinstalować)

Tak. Możesz pobrać plik ze źródłem i skompilować, lub pobrać paczkę deb, która jest nawet łatwiejsza do instalacji niż za pomocą winowych instalatorów.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :slight_smile: