Programy w dwóch kontach użytkoników

Witam

  1. Od kilku dni system xp startuje mi trochę inaczej. Kiedyś było tak, że cały ekran był

niebieki a w środku był kwadracik z nazwą (Michal) i się na niego klikało by wejść do systemu.

A teraz jest inaczej. Jak się włącza komp to wychodzi czarny ekran a w środku prostokąt,

w którym pisze tak

No i mam pytanie. Czy wie ktoś co się stało i jak to można cofnąć ?

  1. Jak tworze konto użytkownika dla mamy to jest okej, ale niestety nie wiem jak zrobić,

żeby mama miała np tylko operę i explolera a ja tylko firefoxa i explolera. Jak chcę w mamy

koncie skasować firefoxa to niestety kasuje się i na moim koncie.

3.Czy da się jakoś skasować Internet Exploler. Próbuje i nic.

1 włącz szybkie przełączanie

2 nie wiem

3 NIE

Gdzie to jest ?

Dziwna sprawa pewnie sterowniki grafiki sa nie teges zainstaluj najnowsze może pomoże jak nie to może masz jakiegoś syfa nie grzebałeś w rejestrze albo nie robiłeś jakiś modyfikacji ?

Co do drugiego to zobacz czy w firefoxie jest taka opjca przy instalacji zainstaluj dla wszystkich/zainstaluj tylko dla wybierasz oczywiście tylko dla.

Windows taki już jest, że na chama współdzieli wszystko co możliwe.

Może ktoś podsunie ci lepszy pomysł co do przeglądarek, ale w ostateczności zciagnij sobie firefoxa i opere portable i poprostu porób skróty

panel sterowanie konta użytkowników

To był tylko przykład. Chodzi mi głównie o to, że mama nie korzysta z gimpa a ja owszem i mamie to tylko zajmuje miejsce a jak odinstaluje go to na wszystkich kontach to się robi.

A przy tym szybkim przełączaniu wychodzi mi to :

Jak to zrobić ?

może jest w dodaj lub usuń programy takie coś

Oki pytanie 1 rozwiązane.

Co do drugiego to właśnie chodzi mi głównie o gimpa i inkscape. Zajmują dużo miejsca a mamie są niepotrzebne.

skrutty pousuwaj

Ale programy zostaną po 50 mb. A skrót ma chyba 2 kb, więc nie wielka różnica.

Czy nie ma takiej możliwości, żebym ja miał gimpa a mama nie ?

ale po co Program instalujesz byle gdzie a skrót zostawiasz tylko u siebie

Przecież pisze, że ja potrzebuje gimpa a mama nie. A nie ma takiej opcji jak instaluj tylko do jakiegoś konta.

wymiatacz01 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Kolega przecież posze… rajt? skrót usuń i tyle… poza tym każda instalacja zapisuje pliki na KOMPUTERZE. Dany użytkownik ma nie raz opcję wyboru -> dla kogo ma być dana aplikacja dostępna - i wszystko sie sprowadza do utworzeniu SKRÓTÓW dla danego usera. Nie ma opcji ZAINSTALOWANIA TYLKO DLA CIEBIE danego progamu - on po prostu jest na kompie i tyle.

Co do odinstalowania explorera to mnie rozwaliłeś :smiley: - w windows 7 dla EU nie bedzie IE - tak podobno gadają :stuck_out_tongue_winking_eye:

Niezależnie ile masz założonych kont użytkowników w komputerze, dany program (w tym przypadku Gimp) jest zainstalowany tylko raz, pozostali użytkownicy mają do niego dostęp lub nie mają.

Jak kasuję skróty to kasują się i u mnie i u mamy, a ja chcę by się kasowały tylko u mamy.

Jak zrobić żebym tylko ja miał?

zassaj sobie np tu:

http://portableapps.com/apps/graphics_p … p_portable

http://zbymal.blogspot.com/2009/02/inks … 46-pl.html

Nic mi to nie pomogło.

Jak kasuję skróty to kasują się i u mnie i u mamy, a ja chcę by się kasowały tylko u mamy. Co mam zrobić ?

Usuń skróty

Wejdz do folderu z programem i stwórz skrót na nowo tylko u siebie

Do tych ikon co są na pulpicie to działa. Niestety ja chcę też usunąć ikony i katalogi w menu Start Wszystkie Programy. Jak je usuwam to się kasują i tu tu. No ale jak je przywrócić z powrotem do tego menu?