Programy w Startup /msconfig

Witam!

Moja niepewność się tyczy dzisiaj wyłączenia niektórych usług podczas uruchamiania systemu.

Menu Start -> Uruchom -> msconfig

59470228ok1.th.jpg

Czy pozycje mogę bez wątpliwości usunąc :?: Jakie niesie to za sobą skutki, czy coś zacznie “nie spełniać swojej roli” :?: Ewentualnie chciałbym mieć pewność że np. po wyłączeniue VGAUtil soft zostanie w pełni aktywny, kiedy będę chciał z niego skorzystać (konfiguracja zostanie ładowana ta sama), że Winam będzie łączył wskazane w nim pliki (rozszerzenia ze sobą, że Java będzie spełnia swoje funkcje w sieci, oraz że drukarka Lexmark będzie chętna zawsze do pracy.

CTFMON.EXE

Soundman

nwiz

VGAUtil

Lexmark 5200 series

CTHelper

CTxfiHlp

WinamAgent

NvCplDaemon

SunJavaUpdateSched

Adobe Reader Speed Launch.lnk

Microsoft Offise.lnk

Pozdrawiam, proszę o pomoc :!:

Będzie wszystko działało.

Co do Javy, jest to tylko updater.

Można się go pozbyć w ten sposób

Panel sterowania > Java Plug-in > Update > odptaszkować Check for updates automatically

Tu masz temat do poczytania:

http://cybertrash.netarteria.pl/cyber/i … 378.0.html

Nie rozumiem jednego.

Po co masz skrót do Adobe Readera i Microsoft Office (?) w autostarcie ?

Możesz też wyłączyć Winamp Agenta .

Słuchaj ja nic nie wstawiałem.

Musiała to być widocznie procedura instalacyjna, a więc nie miałem na to wpływu.

Mam jeszcze pytanie dotyczące

CTFMON

nwiz /

VGAUtil

CTHelper

CTxfiHlp

NvCplDaemon

Skorzystałem ze wskazanej strony, jednak jestem pzresądny co do niepowodzeń i chciałbym wiedzieć do czego służą te programy/aplikacje, jak dotąd uruchamiające się z systemem.

P.S.

  1. ___ A i jeszcze jedno - czemu wyłączając usługę przez “msconfig” zostaje ona widoczna, ale odznaczona … a przez odznaczanie w “Ace Utilities” aplikacja zostaje usunięta w ogóle z listy :?: (dla mnie Ace Utilities jest bardziej efektywny) :?:

  2. ___ A drogi userze Bunio - jeśli można wiedzieć - jakie ty masz wpisy w “msconfig” w zakładce “Uruchamianie” :?:

Czy usunięcie tych wpisów nie niesie za sobą konsekwencji (mówię gównie o VGAUtil i nwiz :?:

I czy lepiej przez “msconfig” czy “Ace Utilities” :?:

Tego się nie “usuwa” w taki sposób. To należy wyłączyć.

Co do reszty, można odznaczyć w msconfig, ja zawsze wywalam za pomocą RegCleanera z pozycji startowych.

Uczyniłem dokładnie tak jak squeet przedstawił.

Reszte zaraz przez Ace Utilities odznaczę.

A więc nie zostanie mi nic :?: :!: … czy tak może być :?:

Wy zostawiliście może jakieś wpisy :?:

Te wpisy też możesz ciachnąć.

Ja nie mam u siebie żadnych wpisów w autostarcie, oprócz tych:

capture1jk1.th.jpg

Ja u siebie mam tylko

Avire , Jetico , Protowall , AutoConnect , Windows Defender i HideBUS.

Nawiązując do kolegi wyżej chciałbym się zapytać co proponujecie do NOD’a32 :?:

Mam na myśli jakiś antyspyware oraz firewall.

Wyszukiwałem informacji nt. zabezpieczeń i mam zamiar (jeżeli oczywiście nie będzie przeciwskazań jakichś większych, czy też uwag od Was) zainstalować następujące zabezpieczenia:

A-squared jest chwalony w komentarzach na powyższej stronie oraz przez znajomego.

Outpost Firewall v. 4.0 również nie odbiega od pozytywnych komentarzy (w tym wypadku już wiem, że NOD32 nie będzie się z nim gryzł - sprawdzone)

… + Ranking zapór ogniowych - szczegółowe testy

Natomiast jeżeli chodzi o wcześniej wspomnianego NOD’a to słyszałem o nim wiele dobrego … i przede wszystkim mogę powiedzieć - skuteczny, mało obciążający system.

Jeśli możecie coś doradzić dobrego lub skomentować test, czy też zaproponować inne lepsze (sprawdzone wyjścia - to czekam z niecierpliwością :!:

Pozdro 8)