Programy wolno chodzą, "brak odpowiedzi", "błąd krytyczny"

Od wczoraj programy bardzo wolno chodzą, ciągle jest: (brak odpowiedzi), uruchamiają się z dużym opóźnieniem (lub w ogóle), komputer nie chce się wyłączyć sam, nie reaguje na “zamknij” lub uruchom ponownie" (muszę wyłączać przyciskiem). I jest coraz gorzej. Nawet z napisaniem tego posta miałam problemy.

Inne objawy: od jakiegoś czasu czasami mam komunikat po uruchomieniu: “system windows napotkał błąd krytyczny i zostanie uruchomiony ponownie w ciągu minuty” … Od jakiegoś czasu ciągle chce coś instalować Java update, ale jak zezwalam to nic nie instaluje i po ponownym uruchomieniu pojawia się ponownie ten komunikat. Reinstalowałam javę, i nic. Skan antywirusem niemożliwy (antywirus przy 79% nic nie wykrył, przestał odpowiadać). Uruchomienie w trybie awaryjnym nic nie zmienia, antywirus w tym trybie nie uruchomił się. Przeskanowałam rejestr ccleanerem w trybie awaryjnym, wykrył jakieś błędy rozszerzeń antywira i firefoxa i windowsa, co dziwne nawet po ich naprawieniu ponowny nadal skan wykazał nowe błędy…

Dodam, ze ok pół roku temu miałam wirusa (przy avaście) który powodował wyświetlanie komunikatu, że mój windows nie jest legalny (a jest). Potem zmieniłam antywirus i nowy usunął wirusa. Dawno temu zainstalowałam za czyjąś namową (wiem, to była głupota) program antinetcut, którego nie umiem usunąć z dysku (gdzieś się ukrył i nie mogę go znaleźć) ten program otwiera mi przeglądarkę a w niej jakieś strony po arabsku. Poza tym i niemożnaścią usunięcia nie miałam problemu z nim.

Info o komputerze:

Laptop toshiba Satellite, Intel core2 duo 1,5 GhZ, RAM 4GB, Windows Vista home premium 32, Antyvirus obecny: Panda internet security 2013 trial, wolne miejsce na dysku C: 16GB.

( mam z nim same problemy, tez sprzętowe- chyba wysiada matryca, przegrzewa się, ale niestety nie mam teraz kasy na nowy ani wymianę części :cry: ).

OTL:

http://wklej.org/id/849007/

http://wklej.org/id/849012/

Proszę o analizę.

Dodane 17.10.2012 (Śr) 19:51

Jeśli to nie jest sprawa wirusowa i napisałam w złym dziale to też proszę o informację… :expressionless: