Programy wolno uruchamiają się. Pasek zadań nie pokazuje przypinanych programów

 Programy wolno uruchamiają się i jest to trochę uciążliwe. Speed test ookla pokazuje pink 19, pobieranie ponad 70Mbs, a wysyłanie 71Mbs - mam współdzielone 100Mbs. Zwłaszcza przeglądarki są powolne, czyli trzeba czekać na uruchamianie i na załadowanie cięższych stron.

Naprawiałem programem complete internet repair i tylko tyle osiągnąłem, że znikła ikona Firefoxa z paska zadań. Okazuje się, że mogę przypinać sobie programy do paska zadań, ale nie pokazują się. Amen. Usuwałem iconcache, przeładowywałem explorera i jest, jak jest. Pozostało 6 małych ikon paska zadań i amen.

 

Sprzęt, to acer aspire revo - windows 7 x64. To czterordzeniowy mały komputerek, ale z 2GB Ramu - dodałem na sztywno.

Sprawdzałem przeglądarki 64 bitowe, i nic.

 

Ikony dodane widać już na pasku uruchamiania. To była wina modyfikacji w rejestrze - lnkfile i piffile, w celu usunięcia skrótów. Po restarcie (zastosowany comintrep) wcięło strzałki ze skrótów i wcięło też ikony na pasku szybkiego uruchamiania. Zawsze pilnuję, co modyfikuję i ikony trzech przeglądarek mam na pasku.

 

Pozostaje problem z wolnym uruchamianiem aplikacji na windows 7.