Programy z prawami administratora - wkurzający monit

(Fwlgxorm) #1

Niektóre programy takie jak np. Total Commander wymagają u mnie uruchomienia jako administratora (mimo że systemowo moje konto nim jest, ale to już chyba w ogóle inna bajka) ponieważ w przeciwnym wypadku nie działają do końca poprawnie. Za każdym razem gdy taki program otwieram wyskakuje mi okienko z potwierdzeniem czy na pewno chcę go uruchomić. Podejrzewam, że mogę po prostu suwak zabezpieczeń przesunąć w dół, ale jako niezalecane się raczej boję... ALE czy nie da się stworzyć czegoś na wzór "aplikacje zaufane" czy coś w tym stylu żeby nie pytał mnie ciągle tylko zapamiętał? Mam wersję Win7 Pro x64

(Serwis Komputery) #2

Po kliknięciu prawym klawiszem myszki na skrót do programu,wybierz właściwości--zgodność i zaznacz "Uruchom ten program jako administrator" monit nie powinien się pojawiać a UAC bo tak się to nazywa ,możesz wyłączyc i tak każdy program antywirusowy sprawdza aplikację przed uruchomieniem,zresztą w każdym innym położeniu niż najwyższe zabezpieczenie to jest nieskuteczne (błąd Microsoftu) nie monitoruje plików .dll więc wyłączając to ,niewiele stracisz

(Fwlgxorm) #3

Tak też właśnie zrobiłam, bo bez zaznaczenia tej opcji nie do końca funkcjonował i ten monit właśnie zaczął się od tego momentu pojawiać. Nie ma jakiejś opcji w zasadach grup czy też w innym miejscu żeby zaakceptować pewne programy a nie robić reguły dla całego systemu?