Programy z xp, odpalane na Windows7

Witam!

Czy bez problemu mogę odpalać programy zainstalowane z Windows xp na Windows 7 ?

większości programów nie uruchomisz ponieważ zazwyczaj potrzebują wpisów w rejestrze których nie będzie w Windows 7, należy osobno zainstalować te programy pod systemem Windows 7 ??

pod systemem XP masz zainstalowane i chcesz je uruchamiać pod Windows 7 tak ??

Tak, chodzi mi żeby nie uszkodzić systemu, aby jak najdużej podziałał, dlatego się pytam…

Dobra powiększe partycje win7 i bd instalował na nim :wink:

Ja tak robię od dawna. Miałem XP, zainstalowałem Win 7 i nie chcąc dublować programów wyciągnąłem tylko same skróty do programów. Instalować musiałem tylko odtwarzacze właściwie. Reszta (przeglądarki, komunikatory, gry itd.) chodzą bez problemu. Może akurat tylko mi tak się udało :wink: Reguły nie ma zapewne, ale zawsze to lepsze wyjście niż instalacja wszystkiego od a do z.

To świat komputerów. Wszystko może zostać jednoznacznie w sposób logiczny, począwszy od języków formalnych po architekturę systemu. Reguła w tym wypadku jest taka, że bezproblemowo działać będą programy, których funkcje wywoływane podczas startu nie korzystają z danych dostępnych wyłącznie dla XP, przede wszystkim są to pewne w rejestrze (nie tymczasowe), zarejestrowane komponenty systemu (różne biblioteki) oraz pliki nie będące w katalogu profilu użytkownika. Jeżeli program korzysta z rejestru jedynie w celach pomocniczych i wszystkie jego biblioteki są w jego folderze, problemu nie będzie. Do takich perełek można zaliczyć np. Blendera i Eclipse - które działają bez zbędnych instalatorów, zapamiętując swoje dane na własny sposób. Rejestr, instalatory i inne tego typu cuda zostały jednak wymyślone po to, by nie powielać w systemie niepotrzebnych bytów (bibliotek dynamicznych, choć przy dzisiejszych rozmiarach dysków twardych kilka kopii tego samego .dll nie stanowi wielkiego narzutu) i dać programiście wygodne i pewne narzędzie oraz do zastosowań systemowych, np. kojarzenia rozszerzenia pliku z programem. Czy instalatory mają rację bytu ? Zdania są podzielone…

a jak jakiś program Ci nie działa na musisz go dublować i instalować zejmując nie potrzebnie miejsce na dysku!

Przykładowo:

Program Firefox

Masz zainstalowany na XPeku a na sevenie nie działa.

Jego lokalizacja to C:\Program Files\firefox

włączasz instalator a gdy masz miejsce instalacji zaznacz folder C:\Program Files\firefox czyli po prostu tam gdzie jest FF na XP :slight_smile: wtedy instalator zaaktualizuje pliki, doda klucze do rejestru i będzie działał na obu systemach z jednaj lokalizacji bez niepotrzebnej straty iejsca na dysku :slight_smile:

U mnie FF działał elegancko jak świeżo po zainstalowaniu. Wszelkie ustawienia, zakładki itd. zostały na XP (co oczywiste), ale sam w sobie FF działa wyśmienicie.

co jeszcze oprócz FF w ten sposób testowaliście?

Dużo rzeczy. Nie działają -co oczywiste- tylko te rzeczy, które muszą zapuścić korzenie w system. Np. WinRAR, odtwarzacze filmów i muzyki, antywirus, flash player (chyba), MS Office, MS Game for Windows. Reszta programów, które używam działa bez ponownej instalacji.

u mnie działa 80% wsystkich aplikacji :slight_smile: te programy, co mam teraz są na dysku ok. 3 lata bez instalacji :slight_smile: i wsyzstko śmiga-wykonuje tylko aktualizacje softu.

Witam, od niedawna korzystam z win 7, niestety nie mogę zainstalować np. Subedit Playera, gdzie można było odtwarzać filmy z napisami. Nie wspomnę o o BSplayer oraz bestplayer0.4, w których nic np nie ma wizji. trochę z tym walczę ,ale już dosyć - pomocy.

Na większość problemów nie ma rozwiązania. Mi nie działa (podobnie jak pod Vistą) ok. 1/3 oprogramowania. Nawet skaner nie hula mi na Win 7. Dlatego właśnie mam cały czas na dysku XP… Win 7 służy do komunikowania się z ludźmi (i to też nie poprzez każdy komunikator) i do przeglądania Internetu. Co do reszty programów to niestety nie każdy jest dostosowany do nowej Windy.

A próbowaliście instalować i uruchamiać te programy w trybie zgodności z poprzednimi wersjami windowsa, prawy klik na ikonę programu->właściwości->zgodność->uruchom ten program w trybie zgodności z.

Ja mam zainstalowany win7 odkąd wyszła pierwsza beta czyli od stycznia tego roku do tej pory natknąłem się tylko na jeden może dwa programy które nie działały by na siódemce a nie mogę zastosować trybu XP ze względu na procesor nie obsługujący wirtualizacji.

Spoko , zaczęłam instalować wszystko- prawie wszystko pod vistę i działa:) jak na razie już się ogarniam. Jeśli nie można znaleźć nic pod 7 kę, to jadę pod vistę- . Hula. Mam nadzieję,że nie robię krzywdy swojemu kompowi- jak na razie jest dobrze. Dzięki i pozdrawiam,

Dodane 19.10.2009 (Pn) 23:00

Jeśli chodzi o programy, które nie mają przełożenia na 7 tj. np to niestety trzeba czekać… sterowniki, programy np do telefonu, skanera na razie nie są osiągalne.

U mnie też skaner (Plustek) nie działa, ale za to telefon (SE) chodzi. U mnie akurat zamiennikiem jest XP - tutaj wszystko działa bezbłędnie :wink: