Programy zawieszają się przy wykonywaniu zadań administracyjnych

Witam! Od pewnego czasu mam pewien dzwny problem. Otóż gdy próbują przykładowo zrobić aktualizację systemu to po kliknięciu “Install updates” Windows Update zawiesza się. Podobnie, kiedy próbuję wejść w menadżer urządzeń to panel sterowania się zawiesza itd. Co może być tego przyczyną? Skanowałem go AVG i nie wykrył żadnych wirusów. Dodam, że tak się dzieje również gdy próbuję uruchomić instalator do niektórych programów (nie wszystkich). Jedne normalnie proszą o uprawnienia (UAC) (większość), a przez inne zawiesza się okno explorera (np. instalator Universal USB, przy którym zauważyłem pierwsze oznaki problemu, czy przy próbie uruchomienia JRT). Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Pisać temat o 7:27 to już desperacja :slight_smile:

Podpowiem najprostszy sposób. Próbowałeś przywrócić system do wcześniejszego stanu? Zanim wystąpił problem. Zanim to zrobisz, mógł byś spróbować wyłączyć UAC w panel sterowania>centrum akcji.

Moze winna jest sama usługa uac.

Czekam na odpowiedź :slight_smile:

Pozdrawiam, Sebastian.

Może sprawdź właściwości folderu %temp% i podobnych (C:\Windows\SoftwareDistribution), miałem kiedyś problem że część aplikacji dziwnie działała, powodem tego było że nie jak to się stało ale zniknęły mi uprawnienia do katalogu dla mnie, pozostał administrator i system. Może masz podobną sytuację. Wiem że jest to dziwne, lecz mi się to przytrafiło.

Kurcze, jeszcze nie zdążyłem nic zrobić (tylko skan OTL’em przed wyjściem do szkoły, by zbadać co się stało), wracam a tu problem, jak na razie nie występuje ;o Magia :smiley: Jeszcze tych logów nawet nie zdążyłem sprawdzić ;D No nic. Zobaczę, jak będzie działał. Najwyżej dopiszę, jak dalej będą problemy. Aha. Czy to możliwe, by OTL wprowadzał zmiany po skanowaniu. Pamiętam, że był jakiś program, który problem bez pytania rozwiązywał od razu :smiley: Dodam, że jeszcze przed wyjściem stworzyłem (w trybie awaryjnym) drugie konto użytkownika, na które nawet nie zdążyłem wejść (chciałem po powrocie do domu sprawdzić, czy będzie wszystko działało na nim) :smiley: EDIT: Jednak problem powrócił. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Jakieś pomysły?