Progress Bar w C++ Builder 2007

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić aktualizacje w moim programie. Chodzi mi o to, żeby po kliknięciu na jakiś przycisk zaczęło się pobieranie aktualizacji i żeby stan tego pobierania był pokazany w postaci paska postępu. Wiem, że potrzebna jest kontrolka TProgress Bar ale nie wiem co dalej…

Tworzysz nowy wątek w którym pobierasz plik. W czasie gdy plik jest pobierany z tamtego wątku aktualizujesz ProgressBara lub wątek w którym pobierany jest plik aktualizuje zmienną i wątek w którym był tworzony ProgressBar co określony czas aktualizuje pasek postępu. Rozwiązanie drugie jest pewniejsze, gdyż nie wiem jak to jest z aktualizacją kontrolek z innego wątku.

Nie znam się na programowaniu i niestety nic z tego nie rozumie. Jeśli możesz to napisz mi co kliknąć i co wpisać…

I co jeszcze? Może napisać za Ciebie ten program? Książka/tutorial w dłoń i czytaj! Jeśli nie potrafisz tego zrobić to zrób coś łatwiejszego.

Szukałem tutoriali ale tego jest bardzo mało, a jak już jakiś się znajdzie to jest opisane tak jak tutaj. “Zrób to i to” ale nie napiszą jak to zrobić.

To się wzajemnie wyklucza. Jeżeli dopiero uczysz się programować, to bierz się za prostsze rzeczy.

Możecie mi chociaż podać link do jakiejś strony z darmowymi tutorialami? Mogą być po angielsku.