Project IGI2 Problem z celowaniem

Witam.

Jak w tytule mam problem z dość starą grą, a mianowicie Project IGI2 Covert Srike, gre zainstalowałem sobie z sentymenu z zamiarem jej przejścia.

Mój problem polega na tym że gdy rozglądam sie z pomocą myszy to obraz tak jagby troche “przeskakuje” tz. jakby gra sie zacinała, co dziwne problem najbardziej dokucza gdy jestem w jakimś budynku,

gdy jestem na zewnątrz zacinki są wyczuwalne dopiero gdy maxymaline wychyle sie w górę lub w dół. Jeśli miał ktoś podobny problem w jakiejś grze to niech napisze być może mi to pomoże,

sr za nie jasny opis lecz problem jest dość nietypowy. :frowning:

Sprzęt:

i5 3570K

8gb ram

radeon 7870

(to raczej nie wina sprzętu, ponieważ na starszej jednostce miałem ten sam problem)

mysz - nie wiem jaka nigdzie nie widać firmy tylko napis made in china :slight_smile: (podłączałem inną i problem nie znikną czyli pewnie to nie wina myszy)

ps. sorry za ortografię

Nergal666 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Jeśli masz myszkę pod usb to podepnij ją pod to stare wejście (ps2 się chyba zwie). Ewentualnie jak masz jakiś program od myszki to ustaw w niej odświeżanie na najniższe możliwe.

Nergal666 , w notce moderacyjnej nie chodziło o to, aby podać nazwę gry, a konkretnie określić - jaki to problem.

Proszę dostosować temat zgodnie z zaleceniem.

mw609 myszkę mam pod stare wejście, programu też żadnego do gryzonia nie mam :frowning:

z ustawieniami myszy pobawię się w panelu sterowania jak będę w domu. Może coś znajdę.

W ustawieniach gry poszukaj może opcji płynne celowanie lub smooth mouse jak będzie wyłączona to ją włącz.

Jeśli masz pod stare wejście mysz to to nie to, więc nie masz co się bawić z ustawieniami :slight_smile: spróbuj to co napisał kolega wyżej, jak nie podziała to będzie trzeba dalej kombinować :).

W samej grze są opcje jedynie zmienające czułość oraz oś myszy, sam nad tym myślałem i próbowałem coś grzebać w configu, jednak ma dziwne rozszerzenie (config.qvm) nie wiem jak to edytować :frowning:

może jakieś propozycje?

w notatniku się nie da? Spróbuj jeszcze ustawić koligacje na jeden procesor (ctrl-alt-del menadżer zadań-procesy, ten od igi 2 prawy ustaw koligacje) może coś głupieje, chociaż wątpię, ale sprawdzić nie zaszkodzi. btw. Masz windowsa 7? Próbowałeś uruchomić w trybie zgodności?

Z tym procesorem to spróbuję, jak będę w domu. Zgodność też patrzyłem, a conifgu notatnikiem nie da rady, tylko krzaki widać :frowning:

Dodane 17.03.2013 (N) 18:36

Procesor ustawiony był na jeden, więc to nie to. :frowning:

Dodane 20.03.2013 (Śr) 17:52

Znalazłem swój problem, :slight_smile: zrobiłem to przez przypadek gdy chciałem pokazać filmik nagrany frabsem, przedstawiający owy problem. Gdy włączyłem nagrywanie to fps-y spadły mi do 60 i zacinki ustały :smiley:

teraz muszę jakoś ustawić limit FPS w samej grze, nie wiem jak to zrobić ale pogrzebie w plikach może coś znajdę :slight_smile:

Może ktoś zna jakiś program który by ograniczał wyświetlane fps-y tak jak frabs, bez konieczności nagrywania filmiku :slight_smile:

Dodane 25.03.2013 (Pn) 17:24

Poszukałem troche i znalazłem sposób na mój problem a mianowicie grę można uruchomić z parametram “fpslock” i gra ma stałe 30 fps tak jak to miało miejsce w części pierwszej gry.

Jest jeszcze jeden sposób, można użyć programu Dxtory działa na zasadzie frapsa jednak można ustawić aby program limitował klatki przez cały czas działania programu.

Tak czy innaczej problem rozwiązany, a temat można zamknąć.