Projekt- ostatnio zastanawiam się nad starym Ie6

(Greenliber) #1

może by mi ktoś pomógł dostosować ie do najnowszych standardów wiem ze są nakładki typu Avant Browser ale myślałem aby zrobić jakąś nakładkę dla IT6 tylko żeby ona nie zmieniała wyglądu ie lub dodaniu jakisch programów aby one wspomagały ie6 (oczywiście to chciałem stworzyć dla mniej doświadczonych użytkowników internetu którzy korzystają z it6 bo się boja innych przeglądarek lub zróbmy jakąś bazę rozszerzeń dla ie6 tylko chodzi o to aby obługiwal css i xhtml tak sobie pomyślałem o ie6 bo jego stary silnik był bardzo dobry nie mulił ci co używają starszych kompów byliby wniebowzięci Kto jest Za Projektem?

(lith) #2

Już widzę jak ktoś nie zainstaluje nowszej wersji przeglądarki, a jakieś nakładki będzie instalował o.O Szkoda roboty ;]

(bartek_m0) #3

Nie ma sensu. IE6 powoli i nieubłaganie zdycha, więc moim zdaniem lepiej użyć np. Firefoxa ze skórką IE6 zamiast reanimować trupa. Zresztą szóstka ma tyle bugów że wątpię w powodzenie takiego projektu.

(Starchris) #4

Poniżej jest niedawno komentowany temat na temat użytkowania IE6 oraz jego błędu. Na szczęście błąd udało się naprawić ale niestety IE6 nie miał przychylnych komentarzy.

ie6-nie-wyswietla-obrazkow-t439236.html

(Johny) #5

Już jest taki projekt - Slim Browser,Maxthon z podwójnym silnikiem,do IE 6 zrobisz tylko nakładkę,Trident w IE6 to zamknięty silnik,lepiej wziąć kod Firefoxa i zrobić skórkę a'la IE,pamiętam jak kiedyś w szkole używali IE 6.0,co nowocześniejsza strona sypała błędami,Google oficjalnie wycofało się z obsługi IE6

(Greenliber) #6

akurat one mi najbadziej mulą jedynie firefox jakos ujdzie

-- Dodane 19.03.2011 (So) 8:39 --

ie ma tylko szybki silnik renderowania stron a chcialem zebyscie tu napisali rozszezenia do it6 aby chodzil jak trza i obslugiwał te najnowsze standardy i by było ok on malo procka zre to dla uzytkownika z prockiem 1 rdzeniowym raj

-- Dodane 19.03.2011 (So) 8:41 --

a nie da rady w tym avant broserze zmienic skóry na domyslną na taka jaka jest w ie to by bylo duzo prostrze

-- Dodane 19.03.2011 (So) 8:45 --

moj procek 1 rdzeniowy ledwo ciagnie mozille bo juz jest tak napuszona gadzetami :confused: i jeszcze ten flash

-- Dodane 19.03.2011 (So) 8:49 --

ie nigdy nie bedzie mial przychylnych komentarzy ..... moze jak my bysmy go poprawili to by sie nadawal do uzytku :o

-- Dodane 19.03.2011 (So) 8:52 --

chciaz sprubujmy napewno znacie jakies rozszezenia do ie ty;lko aby nie zmienialy jego wyglądu

(lith) #7

Zacząłbym od dodatnia do ie6 słownika ortograficznego :*

btw. co jak co, ale ie6 akurat zamula na słabych kompach

(Johny) #8

Jego się nie da poprawić,MS nie da wam kodu żródłowego silnika,Avant,SlimBrowser są nakładkami wywołującymi funkcje silnika,to tak jakby z XP zrobić Sevena przez dodanie skóry,choćbyście nie wiem co robili i tak to będzie XP,tylko z inną skórą,

natomiast Chrome i Firefox mają otwarte silniki.

(Greenliber) #9

a u mnie bylo odwrotnie xD

-- Dodane 19.03.2011 (So) 14:49 --

znaczy sie nikt nie chce wziąsc udzialu w tym projekcie wiec prosze moderatora lub admina forum o skasowanie tematu :confused: