Projekt tworzenia

Witajcie!
Mam w planach stworzenie czegoś w postaci aplikacji, programu, który będzie służył do przedstawienia mapy świata oraz danych historycznych. Mianowicie chodzi o stworzenie bazy (programu), gdzie będzie możliwość wprowadzania danych historycznych, które będą widoczne na mapie czyli państwa, granice itp. (mam na myśli stworzenie mapy graficznej typu z gry Europa Universalis IV). Głównym celem jest przedstawienie Polski i jej granic oraz wydarzeń, które miały miejsce na przestrzeni wielu lat. Dodatkowym celem będzie przedstawienie wydarzeń i zmian, które miały miejsce na całym świecie. Chce stworzyć program lub aplikacje, gdzie będzie możliwość dodawania na bieżąco nowych informacji i wydarzeń z konkretnego roku lub okresu.
Proszę aby ktoś pomógł mi znaleźć punkt zaczepienia czyli jakich programów używać i jaką wiedzę zdobyć w tym kierunku aby coś takiego zrealizować (biblioteka wiedzy przedstawiona na podstawie mapy) lub jeżeli ktoś posiada lepsze złote myśli jak do tego się zabrać to z chęcią przeczytam :slight_smile:

To za duży projekt, żeby się na niego szarpnąć bez elementarnej wiedzy :confused:

Zacznij może od projektowania systemów operacyjnych jak ja za dzieciaka :laughing: To uczy pokory… olałem programowanie i nie zadawałem więcej głupich pytań :laughing: