Projektor nie działa ze wszystkimi laptopami

Witajcie!
Natknąłem się na nurtujący problem, mianowicie po podłączeniu do projektora nie działa kilka laptopów - ThinkPad T460s i jakiś ASUS Pro. Oba laptopy podłączone po HDMI nie “widzą” zupełnie projektora, natomiast ASUS podłączony do tego samego projektora działa bez problemu pod VGA.
Kabel HDMI jest na pewno sprawny - działa pod innymi laptopami. Wejścia HDMI w obu laptopach też są sprawne - działają pod monitorem, telewizorem itp.
Zmieniałem rozdzielczość, odświeżanie, aktualizowałem sterowniki, zmieniałem kable, wyłączałem Aero i dalej nic.

PS.

“Source” na pilocie też zmieniałem ;p

A projektor to?

Czyli wskazuje na problem projektora lub nie potrafisz uaktywnić portu HDMI w projektorze?

Jak wspomniał @JNJN na pilocie do rzutnika nie masz przycisku typu “SOURCE”?

Przecież napisałem, że testowane na wszystkich źródłach HDMI, poza tym na innych laptopach działa bez zarzutu także HDMI umiem uaktywnić ;p

Wybacz - z Twojego tekstu wynika, że albo wejście cyfrowe w projektorze HDMI uszkodzone? albo nie umiesz go uaktywnić? Działa tylko wejście analogowe VGA.

Masz racje, mogłem dokładniej opisać problem.

Jeśli jesteś pewien, że na 100 % wejście HDMI w projektorze jest sprawne?
zostaje tylko wersja HDMI, może projektor potrzebuje wersji minimum 1.4 lub wyższej, a te laptopy takiej nie oferują.

Dlatego zaczyna się od podania typów sprzętu.

A sprawdź inny kabel. U mnie niektóre kable nie działają pod niektórymi tv.
Najbardziej czułe są co prawda Linuxy, ale pod Windows też się zdarza

ps doczytałem, że kable sprawdziłeś :slight_smile: ale mimo wszystko przetestowałbym jeszcze inne :stuck_out_tongue:
ps2 a coś działa przez HDMI z tym projektorem?