Projektor - sygnalizowanie problemu z lampą


(Hipodrom) #1

Zakupiłem używany projektor BENQ MS513P na allegro. 

 

Teoretycznie, ma tylko 120godzin użytych w lampie (nie wiadomo czy nie był resetowany). Niestety nie umiem wejść w serwisowe (ukryte) menu, gdzie pewnie byłby pokazany faktyczny przebieg.

 

Projektor kupiłem jako 100% sprawny, jednak przy włączaniu (prawie zawsze) pojawia się czerwona lampka przy napisie "LAMP" i następuje restart projektora. Po restarcie (około 20-30 sek) już działa normalnie. Nie jest to dla mnie jakiś problem, po prostu projektor dłużej się włącza. Obawiam się jednak, że może to świadczyć o jakimś uszkodzeniu lampy. 

Czy ktoś może mi coś poradzić? Teoretycznie powinienem go oddać w ciągu kilku dni sprzedawcy albo wcale...


(S3BA_) #2

Zobacz w tym manualu


(Dimatheus) #3

hipodrom , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Hipodrom) #4

 

Tak, znam ten manual. Jest tylko napisane, że istnieje jakiś problem z lampą i żebym skonsultował się ze sprzedawcą. Trochę słabo opisane…

Dokładny cytat : 

 

Projektor automatycznie się wyłączył. Przy  próbie włączenia projektor ponownie się  wyłącza. Skontaktuj się ze sprzedawcą