Projektor - usuwanie hasła

Witam!

Mam pewien problem…

Mianowicie jest sobie projektor (Acer P5205) który wisi 5m nad ziemią, aby się do niego połączyć trzeba połączyć się z routerem na którym jest hasło.

Jakaś bardzo “miła” osoba weszła na niego lub się włamała i bez powiadamiania kogokolwiek założyła na niego hasło…

Wczoraj pewien informatyk który to wszystko zakładał próbował to naprawić, ale niestety mu nie wyszło…

Resetowanie wszystkich możliwych ustawień nic nie pomogło… Hasło nadal na nim widnieje…

Związku z tym że mu się nie udało sam zacząłem myśleć jak to naprawić…

I jedną z opcji jaką wymyśliłem jest po prostu złamanie hasła jakimś programem.

Znacie może jakiś programik który to umożliwi?

Albo czy może macie jakieś inne pomysły jak usunąć to głupie gasło?

Pozdrawiam!

P.S.

Jeżeli to zły dział na tego typu pytania to proszę o przeniesienie! :slight_smile:

Informatyk, który zakładał, powinien wiedzieć, że istnieją dwa resety rutera: jeden powoduje ponowne uruchomienie urządzenia bez straty ustawień, a drugi przywraca wszystkie ustawienia fabryczne - w moim przypadku jak miałem do czynienia z ruterami takowy reset występuje.

Więc ten ruter miał hasło czy dopiero osoba obca założyła hasło? I mówimy o haśle do admina czy na sieć?

Złamanie hasła WiFi jeśli się nie mylę wymaga przepływu danych między urządzeniem, a innym komputerem by można było wychwycić pakiety - bez tego (a widać, że w tej sytuacji nikt nie jest podłączony) się nie uda.

Przepraszam niejasno napisałem xP

Ktoś założył hasło na Projektorze!

Hasło z routera znam :slight_smile:

Poza tym gdyby chodziło o router to sam bym sobie poradził :stuck_out_tongue:

Chodzi o to że po podłączenia laptopa wchodzi się przez przeglądarkę na specjalną stronę tego projektora by się z nim połączyć i w tedy prosi o hasło…

Można to ominąć włączając projektor pilotem a dopiero potem podłączając laptopa ale jest to bardzo uciążliwe rozwiązanie bo projektor jest trochę oddalony od tegoż laptopa (jakieś 40-50m) więc za każdym razem trzeba latać żeby go np. włączyć/wyłączyć…

Hmm a zaglądałeś do instrukcji? Na stronie 24 jest taka o to informacja:

Jeśli zostanie zapomniane hasło administratora należy 

wykonać następujące czynności w celu przywróceniahasła 

administratora:

• Wprowadź unikalne 6-cyfrowe "Uniwersalne hasło" 

wydrukowane na karcie zabezpieczenia, dostarczonej z 

projektorem. To unikalne hasło zostanie zaakceptowane 

przez projektor, bez względu na hasło administratora.

Nie wiem, czy to pomoże ale warto sprawdzić.

Właśnie o to chodzi że to unikalne hasło również nie działa…

Wiem że to brzmi niedorzecznie ale taka jest prawda… :confused:

Gdy wpisywał je ten informatyk wyskakiwała informacja że hasło jest błędne…

Dlatego zapytałem się was czy znacie jakiś program który złamie to hasło bo nic innego nie działa…

Rozmawiając z tym facetem wpadliśmy na pomysł żeby u frimware wgrać od nowa ale to już będzie ostateczność…

No jeszcze można go oddać do servisu żeby to zrobili ale to już jest ostateczność ostateczności xD

To może trzeba jednak:

Uważam, że to prostszy i szybszy sposób niż próba złamania hasła.

Tak jak powiedziałem wyjście z servisem producenta to jest ostateczność a to dlatego że rzutnik jest praktycznie przez cały czas używany… :confused:

Jeżeli nikt nie wymyśli czegoś innego to niestety będę zmuszony to zrobić :confused: