Projektor wyrzuca czarny ekran po odpaleniu filmu w HBO GO z tabletu

Nie wiem czy jest to kwestia oprogramowania ale spróbuję ten wątek tutaj umieścić. Otóż projektor Epson po podłączeniu do tabletu Appla doskonale przedstawia obraz na ścianie. Niemniej jednak po uruchomieniu filmu w HBO GO pokazuje się czarny ekran. Samą aplikację jak i inne wideo np film ściągnięty lub filmy z aplikacji CDA pokazuje bez problemu. Będę wdzięczny za pomoc w sprawie.

A słyszałeś o czymś takim jak DRM?
To jest ochrona zawartości przed przechwytywaniem obrazu.

Wideo na np. CDA nie jest w ten sposób zabezpieczone, dlatego się wyświetla.

Ok już rozumiem. Ma to sens. Niemniej jednak to wyświetlenie na projektorze byłoby wyłącznie dla celów prywatnych

Nie ważne, DRM traktuje wyświetlanie na zewnętrznym urządzeniu jako naruszenie bezpieczeństwa w tym przypadku.
To nic, że istnieją chińskie grabbery z obsługą HDCP, które wcale mało nie kosztują i taką zawartość można spiracić, o czym świadczą dobrej jakości rippy na torrentach z takich serwisów jak Netflix, Amazon Prime Video, HBO Go itp.

Zastanawiam się, czy chiński spliter HDMI z obsługą HDCP za kilka dolarów nie oszukałby nadajnika :wink:

To musi być coś specyficznego dla Apple. Nigdy nie miałem takich problemów pod Windowsem. Netflix 4k pewnie by nie poszedł, ale z HBO Go?

Możesz zawsze nabyć jakiegoś Android TV Boxa typu Xiaomi Mi Box S lub Apple TV jak chcesz trzymać się jednej strony mocy.