Projektowanie bannera drukowanego - Jaki program?


(kubuleniekk) #1

Witam, mam problem ze stworzeniem bannera, nie wiem jakiej on w rzeczywistości będzie wielkości. Photoshop da rade czy lepiej zrobić na krzywych? np. w corelu?

Nie ma to być nic zaawansowanego, jakaś krzywa jako motyw przewodni, nazwa firmy i kilka informacji na jej temat. Proszę o pomoc w wyborze programu i znalezieniu odpowiedzi na pytanie czy muszę wiedzieć dokładnie jakich on będzie rozmiarów przed projektowaniem.


(Rst00) #2

Dowolny program do tworzenia grafiki wektorowej. Może być Adobe Illustrator albo Corel Draw. Tworzysz w nim baner o dowolnej rozdzielczości a następnie wysyłasz do drukarni. Oni sobie już spokojnie zeskalują do wybranej rozdzielczości. Dobrze by było żebyś chociaż znał proporcję, unikniesz wtedy sytuacje gdzie przez przypadek coś obetną itp.


(s-p-i-n) #3

Najlepiej zapoznaj się ze specyfikacja firmy w której później będziesz go drukował. Co Ci po tym, że ktoś tu napisze zrób w Illustratorze/Corelu/Photoshopie jak firma Ci tego nie przyjmie.

Co do wymiarów - jeżeli nie chcesz później zmieniać projektu to rób go w takiej formie jak ma faktycznie wyglądać, bo inaczej to tak jakbyś robił go 2 razy.