Projektowanie bannera drukowanego - Jaki program?

Witam, mam problem ze stworzeniem bannera, nie wiem jakiej on w rzeczywistości będzie wielkości. Photoshop da rade czy lepiej zrobić na krzywych? np. w corelu?

Nie ma to być nic zaawansowanego, jakaś krzywa jako motyw przewodni, nazwa firmy i kilka informacji na jej temat. Proszę o pomoc w wyborze programu i znalezieniu odpowiedzi na pytanie czy muszę wiedzieć dokładnie jakich on będzie rozmiarów przed projektowaniem.

Dowolny program do tworzenia grafiki wektorowej. Może być Adobe Illustrator albo Corel Draw. Tworzysz w nim baner o dowolnej rozdzielczości a następnie wysyłasz do drukarni. Oni sobie już spokojnie zeskalują do wybranej rozdzielczości. Dobrze by było żebyś chociaż znał proporcję, unikniesz wtedy sytuacje gdzie przez przypadek coś obetną itp.

Najlepiej zapoznaj się ze specyfikacja firmy w której później będziesz go drukował. Co Ci po tym, że ktoś tu napisze zrób w Illustratorze/Corelu/Photoshopie jak firma Ci tego nie przyjmie.

Co do wymiarów - jeżeli nie chcesz później zmieniać projektu to rób go w takiej formie jak ma faktycznie wyglądać, bo inaczej to tak jakbyś robił go 2 razy.